1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7:00 i 10:30. O godz. 10:15 wypominki roczne. Dzisiaj razem z całą diecezją modlimy się o trzeźwość.
  2. W niedzielę 1 X rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe. W niedziele różaniec z czytanką o godz. 15.00. Potem Msza św. bez kazania.
  3. W przyszłą niedzielę wprowadzamy zimowy porządek Mszy św., a więc o 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańca św. Wypominki roczne o 10.45. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. O 15.30 Msza św.
  4. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się pod hasłem „ Przywróćmy nadzieję potrzebującym” 62 Tydzień miłosierdzia. Będziemy się modlić za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność.
  5. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 rano, w środę o godz. 18:00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 18.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    We wtorek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana. W czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. W sobotę św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Wygody, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień. Na następny proszę pozostałe rodziny z tej samej części.
  8. Zgodnie z uchwałą Rady Parafialnej i tym co zapowiadałem od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Kogo nie stać niech da mniej, lub da później. Jesteśmy parafią naprawdę niewielką i dlatego bardzo potrzeba naszej wielkiej solidarności aby parafia mogła właściwie funkcjonować. Listy do odebrania w zakrystii.
  9. W tym tygodniu zostały przywiezione konstrukcje metalowe na zadaszenie wejścia do kościoła i nad zakrystią. Dopiero w tym tygodniu z przyczyn od nas niezależnych rozpoczniemy prace przy tej inwestycji.
  10. Składam serdeczne podziękowanie panu Stanisławowi Kaczmarczykowi za skoszenie trawy  na placu przed cmentarzem. Przy tej okazji przypominam aby śmieci z cmentarza właściwie segregować, mianowicie szkło do kontenera a pozostałe śmieci, które będzie można spalić - na osobne miejsce za cmentarzem. Pamiętajmy również o porządkowaniu grobów aby tego nie zostawiać na ostatnie dni przed 1 XI.
  11. Parafia Rudy-Rysie organizuje w czwartek 28 IX pielgrzymkę do Nowego Wiśnicza, Limanowej, Pasierbca. Wyjazd o godz. 7.30. Cena 22 zł. Można zapisywać się w zakrystii po Mszy św.