1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 11.00 i 15.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańca św.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. W niedziele różaniec z czytanką o godz. 15.00. Potem Msza św. bez kazania. W dni powszednie o 16.30 będzie Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam dzieci, młodzież a także dorosłych do tej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki za uczestnictwo w różańcu. We wtorek po Mszy św. będzie spotkanie dzieci z klasy II i ich rodziców, w środę różaniec poprowadzą panie z naszego Caritasu, w czwartek róża św. Faustyny w a w piątek kandydaci do sakramentu Bierzmowania w ramach comiesięcznego spotkania przed Bierzmowaniem. Jutro wyjątkowo Msza św. i różaniec będzie pół godziny wcześniej, o godz. 16.00 z uwagi na to, że o godz. 18.30 będę odprawiał Mszę św. w tarnowskim radiu RDN. Mszę św. będę sprawował w intencji wszystkich parafian, można jej wysłuchać w radiu na fali 103,6 FM.
 3. Dziś rozpoczyna się pod hasłem „ Przywróćmy nadzieję potrzebującym” 62 Tydzień miłosierdzia. Będziemy się modlić codziennie na nabożeństwach różańcowych za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Dziś po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność, jako pomoc dla osób potrzebujących z naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Przypominam, że również w ciągu całego roku można składać ofiary do skarbonki św. Antoniego, które również są przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.
 4. W środę po Różańcu spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów. Przy tej okazji pragnę poinformować, że do służby ministranckiej zapisało się 8 nowych chłopców, którzy w niedługim czasie po odpowiednim przygotowaniu zostaną przyjęci do grona ministrantów.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca X. Msze św. o Sercu Jezusa w I piątek o 7.00 i 16.30. Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Spowiedź z okazji I piątku jak zwyczajnie. W I piątek pojadę do chorych od godz. 14.00, proszę aby chorych zgłosić w zakrystii i podesłać pojazd.
 6. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00, 11.00 i 15.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. O 13.30 Msza św. na Wisowatkach. W naszej diecezji obchodzimy wtedy niedzielę kapłańską. Modlimy się za wszystkich powołanych do służby kapłańskiej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W naszym dekanacie  a więc i w naszej parafii gościć będziemy w tym dniu diakonów WSD z Tarnowa, którzy też zbierać będą ofiary na utrzymanie tego jednego z największych w świecie seminariów duchownych. Czujmy się zobowiązani do wsparcia tej najważniejszej w każdej diecezji instytucji, tym bardziej, że jesteśmy jedną z nielicznych parafii w okolicy, która jesienią nie składa seminarium darów z płodów ziemi.
 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  Jutro wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej.
 8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Wygody, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień. Na następne 2 tygodnie proszę rodziny z Podszumina. Dziękuję również pewnym osobom, które zrobiły piękną dekoracje na miesiąc X.
 9. Kontynuujemy dalej prace przy zadaszenie nad wejściem do kościoła i nad zakrystią. Przy tej okazji dziękuję za prace przy zabezpieczeniu drewna, mianowicie panom – Tadeuszowi Hankowi, Edwardowi Łobodzie, Janowi Ślusarzowi i Leszkowi Wróblowi. Składam podziękowanie rodzinom z Błonia, które na listy złożyły ofiary na wiadome cele parafialne. Bóg zapłać.
 10. Wspólnota Gruntowo Leśna Niedzielska ogłasza sprzedaż drewna na opał, tylko wyłomy i suszki. Wydawanie działek do urobku drewna, odbywać się będzie w dniach 2 i 3 X, tj. jutro i we wtorek w godz. 8.00 – 12.00. Zbiórka zainteresowanych urobkiem drewna, przy lesie „Zołoszcze” a na drodze do Wisowatek.