1. Dziś obchodzimy w naszej Diecezji Niedzielę Kapłańską. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach wszystkich kapłanów pracujących w diecezji i na misjach, kapłanów pochodzących z naszej parafii i w niej pracujących, przygotowujących się do kapłaństwa oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie również z naszej parafii. Dziś gościmy w naszej parafii księdza diakona Roberta Osaka, pochodzącego z parafii Nagoszyn k/ Dębicy. Wyrazi on wdzięczność za pomoc modlitewną i materialną na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Wygłosi dzisiaj Słowo Boże. Dzisiejsza składka  przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
 2. W najbliższą niedzielę 15 X będziemy przeżywać VI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. Biskupi polscy zachęcają nas w tym dniu do solidarności i modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. i po nabożeństwie różańcowym ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek lub i naklejkę.
 3. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 11.00 i 15.30. O godz. 13.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 w intencji powołań kapłańskich, które poprowadzi ks. diakon. O godz. 10.45 wypominki roczne.
 4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. We wtorek po Mszy św. poświęcę różańce dzieciom z klasy II. W poniedziałek, wtorek i czwartek różaniec poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środę róża św. Kingi, w piątek schola parafialna a w sobotę róża św. Magdaleny. W najbliższą niedziele róża  św. Łucji.
 5. W środę po Różańcu spotkanie kandydatów na ministrantów.
 6. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00, 11.00 i 15.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  Jutro wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w czwartek błogosławionego Jana Beyzyma, kapłana, w piątek błogosławionego Honorata Koźmińskiego, w sobotę św. Małgorzaty Marii Alacoque.
 8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Podszumina, które zakupiły piękne kwiaty do kościoła na ten tydzień. Na następny tydzień proszę pozostałe rodziny z Podszumina.
 9. Składam podziękowanie pewnej rodzinie za ofiarę 150 zł. Za te pieniądze zostały zakupione świece maryjne które widzimy na ołtarzu. Bóg zapłać.
 10. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy dokonali wpłat na listy na wiadome cele związane z funkcjonowaniem naszego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy wpłacili pełną kwotę, czy w miarę swoich możliwości I ratę. Bóg zapłać za każda ofiarę.
 11. Dziękujemy ks. Diakonowi za dzisiejsze słowo Boże i modlitwę w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy ks. diakonowi Robertowi wielu łask Bożych w drodze do kapłaństwa i obiecujemy nasza modlitwę. Bóg zapłać.