1. Dziś przeżywamy VI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. i po nabożeństwie różańcowym ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek lub i naklejkę. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 11.00 i 15.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00.
  3. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00, 11.00 i 15.30. O godz. 10.45 wypominki roczne. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. O 13.30 Msza św. na Wisowatkach. Jest to niedziela misyjna rozpoczynająca w kościele Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona jest na misje św. W zakrystii będzie można również nabyć kalendarze misyjne ścienne oraz z wieńcami dożynkowymi w cenie 4 zł. Do puszek będzie można również – zgodnie z życzeniem ks. biskupa ordynariusza - złożyć ofiarę na rzecz Kościoła w Kazachstanie i jej nowego biskupa jak słyszeliśmy w komunikacie.
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. W poniedziałek różaniec poprowadzą dzieci z klasy III, we wtorek będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii, w środę ministranci, w piątek różaniec poprowadzi róża młodzieżowa a w niedzielę róża św. Teresy.
  5. W środę w  czasie Mszy św. będzie przyjęcie do służby ministranckiej 9 chłopców. Po Różańcu spotkanie ministrantów.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    Jutro wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę św. Łukasza Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Podszumina, które zakupiły piękne kwiaty do kościoła na ten tydzień. Na następny tydzień proszę rodziny z Wisowatek.
  8. Składam podziękowanie panom Stanisławowi Czachorowi, Edwardowi Łobodzie i panu Franciszkowi Hachajowi za pomoc przy pracach związanych z  zadaszeniami. Szczególne podziękowanie składam panu Józefowi Czachorowi. Bóg zapłać.
  9. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, pamiętajmy o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Pamiętajmy, że z zasady na wypominki roczne polecamy tylko dusze najbliższych lub zmarłych ostatnio. Natomiast na wypominki listopadowe możemy polecać dowolną liczbę zmarłych i składamy dowolną ofiarę. Kartki wypominkowe są do wzięcia przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub w kancelarii lub można napisać na zwykłych kartkach, zaznaczając jakie to są wypominki. Czytelnie wypełnione składamy u mnie w konfesjonale, w zakrystii lub w kancelarii.