1. Przeżywamy dziś Niedzielą Misyjną. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Miłość dusza misji”. W ciągu całego tygodnia podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić za misje i za misjonarzy pracujących na misjach. W zakrystii będzie można również nabyć kalendarze misyjne ścienne oraz z wieńcami dożynkowymi w cenie 4 zł. Jest również do nabycia kilka czasopism misyjnych. Do puszek dzisiaj można również – zgodnie z życzeniem ks. biskupa ordynariusza - złożyć ofiarę na rzecz Kościoła w Kazachstanie i jej nowego biskupa jak słyszeliśmy w komunikacie tydzień temu. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Za wszystkie ofiary na tace i do puszek składam serdeczne Bóg zapłać!
  2. Pamiętajmy o porządkach na cmentarzu, bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i na śmieci które nie można spalić. W tym tygodniu został opróżniony kontener, cena jednorazowego wywiezienia śmieci to 300 zł a już widziałem że na drugi dzień tam zostaje wrzucana ziemia i śmieci które nie są szkłem. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem. Jeszcze raz proszę abyśmy na to zwrócili uwagę, bo tu chodzi o wspólne dobro. Za zrozumienie tej sprawy z góry dziękuję. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych(wypominki, Msze św., komunia św.). Do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie można przystąpić codziennie przed nabożeństwami różańcowymi od godz. 16.00. Nie zostawiajmy spowiedzi św. na ostatni dzień. Zachęcam do spowiedzi i komunii św., którą ofiarujmy za naszych zmarłych.
  3. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 11.00 i 15.30. O 13.30 Msza św. na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00.
    W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00, 11.00 i 15.30. O godz. 10.45 wypominki roczne.
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. W poniedziałek i środę różaniec poprowadzą dzieci ze szkoły podstawowej, w czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania. W piątek będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii.
  5. W środę po Różańcu spotkanie wszystkich ministrantów
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    Jutro wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana, w sobotę świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Wisowatek, które zakupiły piękne kwiaty do kościoła na ten tydzień. Bóg zapłać również za złożone ofiary, które będą również przeznaczone na kwiaty na najbliższe tygodnie.
  8. Składam serdeczne podziękowanie pewnej osobie za dar 400 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na prace przy zadaszeniach, które jak widzimy dobiegają końca. Bóg zapłać za te ofiarę. Wszystkie indywidualne ofiary, jeżeli ktoś miałby takie życzenie będą mile widziane.