1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00(zmiana tajemnic różańcowych), suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne.
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 13.30 Msza św. na Wisowatkach. Również tam będzie możliwość nabycia  świec i opłatków.
  3. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” będzie w dni powszednie o godz. 16.30. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św.
  4. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niewielki dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie dla naszych dzieci, choćby na nagrody za uczestnictwo w roratach.  Na ten piękny cel można oczywiście składać większe datki.
  5. Dziś rozpoczynamy także rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 20 PLN od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.
  6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w środę św. Mikołaja, biskupa, w czwartek św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  7. W II Niedzielę Adwentu, tj. 10 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski i pod przewodnictwem Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski, organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Za tydzień po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  8. W piątek 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze Św. o godz. 7.00,  i 16.30. Na mszę św. o godz. 16.30 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II.
  9. We wtorek po roratach zapraszam na spotkanie Panie z Caritasu.
  10. W środę po roratach spotkanie wszystkich ministrantów. Spotkanie wszystkich lektorów w sobotę po roratach.
  11. Składam podziękowanie pewnym osobom za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej. Bóg zapłać. Mamy w kościele dużą mapę ziemi świętej, gdzie urodził się Pan Jezus, dzieci też dostaną taką mapę, oczywiście mniejszą i obrazki do wklejania na mapę.