1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne. O 13.30 Msza św. na Wisowatkach
 2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne..
 3. Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” będzie w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30, w pozostałe dni o 16.30. Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci.
 4. Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niewielki dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie dla naszych dzieci, choćby na nagrody za uczestnictwo w roratach.  Na ten piękny cel można oczywiście składać większe datki.
 5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 20 PLN od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Damazego, papieża, we wtorek NMP z Guadelupe, w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, w sobotę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy po Roratach.
 7. Dziś Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam Bóg zapłać.
 8. Od jutra Caritas Parafialna rozpoczyna akcję zbiórki darów żywnościowych do kosza przy figurze Św. Antoniego. Ze złożonych produktów zostaną przygotowane paczki, którymi obdarujemy potrzebujących pomocy  w parafii. Na ten cel można również składać swoje ofiary do skarbonki św. Antoniego. Akcja potrwa do następnego wtorku - 19 XII.
 9. W środę przypada 25 rocznica wprowadzenia stanu wojennego . Pamiętajmy w modlitwach o Ojczyźnie i jej bohaterach.
 10. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 20 XII.
 11. Dotarły już wszystkie listy z wpłatami na wypłacenie prac przy zadaszeniach. Wpłynęło w sumie 9750 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Brakuje jeszcze 7000 złotych, których nam brakuje aby wypłacić wszystkie zaległości związane z tymi pracami.
 12. Składam podziękowanie kilkunastu osobom które złożyły kwotę 1180 zł za które to pieniądze zakupiłem min. nową książkę z modlitwami wiernych na cały rok, obrusy na adwent i na Boże Narodzenie, bieliznę kielichową na Boże Narodzenie, 3 świece czerwone na ołtarz główny, 4 świece adwentowe, większą figurkę Pana Jezusa do żłóbka, materiały dekoracyjne do kościoła i do szopki. Jeszcze raz Bóg zapłać za tę kwotę i za troskę o piękno naszego kościoła i liturgii. Jeżeli ktoś indywidualnie czy róże różańcowe chciałyby coś ufundować do kościoła, to każda ofiara będzie mile widziana.