1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne.
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 13.00 Msza św. na Wisowatkach.
  3. Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” będzie w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30, w środę, piątek i sobotę o godz.6.30, w czwartek o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci. W sobotę o godz. 6.30 rano zakończenie rorat i rozdanie symbolicznych nagród dla dzieci za  udział w roratach. Nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie po Roratach.
  4. Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niewielki dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie dla naszych dzieci, choćby na nagrody za uczestnictwo w roratach.  Na ten piękny cel można oczywiście składać większe datki.
  5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 20 PLN od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.
  6. Trwa zbiórka darów żywnościowych do kosza przy figurze Św. Antoniego. Ze złożonych produktów zostaną przygotowane paczki, którymi obdarujemy potrzebujących pomocy w parafii. Na ten cel można również składać swoje ofiary do skarbonki św. Antoniego. Akcja potrwa do wtorku - 19 XII.
  7. W czwartek przeżywać będziemy adwentową spowiedź w naszej parafii. Spowiadać będziemy od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. Bardzo proszę, aby wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty w tym dniu. W piątek spowiedź św. w Szczurowej.
  8. W czwartek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii do środy. Równocześnie informuję, że pan Janusz, nadzwyczajny szafarz Eucharystii może chorym zanieść komunie św. w święta Bożego Narodzenia. W tej sprawie trzeba się umówić z nim osobiście.
  9. W sobotę zapraszam od godz.8.30 rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do bierzmowania do wykonania świątecznej dekoracji i posprzątania kościoła. Proszę aby wszyscy przyszli na wyznaczona godzinę i sprawiedliwie zaangażowali się w pracę.