1. Dziś obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to również Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się za pracujących na misjach z naszej diecezji. Po każdej Mszy św. – poświęcenie złota, kadzidła i mirry. Składka przeznaczona jest na misje. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

2. Przy tej okazji chciałbym podziękować za ofiary zbierane przez kolędników misyjnych dla dzieci w krajach gdzie pracują misjonarze z naszej diecezji - Republiki Konga, Rwandy, Brazylii, Peru i Mołdawii. - 2115 zł oraz za życzliwe ich przyjęcie. Przy tej okazji chcę podziękować za ofiary składane na misje w naszej parafii szczególnie za ofiary składane w każdy I piątek miesiąca, które są również przeznaczone na misje.

3. Dziś przypada 10 rocznica konsekracji Księdza Biskupa dra Wiktora Skworca, Biskupa Tarnowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Go Bogu, aby wspierał Go swoimi łaskami i zachował dla naszej diecezji po najdłuższe lata.

4. Parafialny Oddział Caritas oraz Rada Duszpasterska wzorem ubiegłych lat organizuje w niedziele 13 I spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Specjalne zaproszenia zostały dostarczone do domów przez dzieci. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.

5. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00, 11.00 i o godz. 15.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.

6. Msze św. w ciągu tygodnia: W poniedziałek, czwartek i sobotę rano o godz. 7.00. We wtorek, środę z Nowenną do MBNP i w piątek z koronką do Bożego Miłosierdzia godz. 16.30.

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej zebranie wszystkich dzieci, które uczestniczyły w kolędzie misyjnej. Proszę aby wszystkie dzieci przybyły obowiązkowo, spotkanie będzie dotyczyć min. wyjazdu na Spotkanie Kolędników Misyjnych do Tarnowa w najbliższą sobotę.

8. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie pań z parafialnego oddziału CARITAS.

9. Urząd Gminy w Szczurowej informuje, że od dnia 1 I 2008 roku rozpoczął działalność Gminny Publiczny Ośrodek Zdrowia w Szczurowej, czynny codziennie. W dni robocze od godziny 8.00 do 18.00 a w soboty od 8.00 do 11.00.

10. Kolęda w tym tygodniu:

Niedziela 6 I od godz. 13.00 – Niedzieliska wieś po prawej stronie od państwa Urbańskich do pani Janiny Chwała.

Poniedziałek 7 I od godz. 14.00 – Niedzieliska wieś po lewej stronie od państwa Czachor do państwa Flasz.

Czwartek 10 I od godz. 14.00 - Niedzieliska wieś po lewej stronie od państwa Gut do państwa Chabura.