1. Dziś msze św. o 8.00,11.00 i 16.00 oraz o godz. 9.30 w kaplicy na Wisowatkach.

2. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

3. W przyszłą niedzielę msze św. o 8.00, 11.00 i 16.00. Składka w przyszłą niedzielę w całej diecezji jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. W najbliższą niedzielę do puszek będzie można złożyć ofiarę na Ogólnopolski Fundusz Misyjny, wspierający pracę polskich misjonarzy.

4. Msze św. w ciągu tygodnia: W środę i piątek o godz. 17.00. W pozostałe dni o godz. 7.00. Na mszę św. w piątek przyjdą dzieci I komunijne z rodzicami, aby wziąć udział w obrzędzie poświęcenia i wręczenia dzieciom książeczek.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada - Światowy Dzień Chorego. w czwartek świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

6. W najbliższą  sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci, które należą do Grupy Misyjnej. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej.

7. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej – w poniedziałek dnia 11 II, z okazji Światowego Dnia Chorego. Obchodom diecezjalnym tego dnia o godz. 16.30 będzie przewodniczył ks. Bp Wiktor Skworc. Są jeszcze wolne miejsca.

8. W kaplicy miłosierdzia można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc III. Dowolna ofiara min. 2 zł. U ministrantów lub w zakrystii można również nabyć czasopisma misyjne.

9. Komunikat CARITAS. W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej l % naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Równocześnie przypominamy, że niezależnie od tego, czy przekażemy 1% czy też nie przekażemy, wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego Ks. Biskup Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać blankiet przelewu lub w zakrystii wraz z apelem Ks. Biskupa. Zachęcam gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.