1. Dziś w naszej parafii odprawiamy tradycyjne nabożeństwo 40 - godzinne. Po każdej Mszy św. wspólna modlitwa przed Chrystusem Eucharystycznym a ponadto; od 11.30 - Podszumin, Wygoda, Wisowatki, od 12.30 - Błonie i Góry od 13.30 - wieś strona lewa od Szczurowej, od 14.30 - wieś strona prawa od Szczurowej o 15.30 uroczyste nieszpory Eucharystyczne z kazaniem a po nich Msza św. o godz. 16.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym wynagradzającym nabożeństwie, zarówno do udziału we wspólnej jak i indywidualnej modlitwie adoracyjnej, mamy bowiem o co prosić Boga i za co przepraszać. Róże różańcowe proszę aby poprowadziły adoracje.

2. W Środę Popielcową - 6 II rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 17.00 i 9.00 na Wisowatkach. Posypanie głów popiołem jest znakiem podjęcia wielkopostnej pokuty za grzechy. Składka na tacę na cele charytatywne diecezji i parafii. W środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość i post. Wstrzemięźliwość to powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje od 14 roku życia aż do śmierci. Post zachowujemy, gdy spożywamy posiłki trzy razy dziennie - w tym raz do syta a dwa razy lekko. Post obowiązuje od 18 roku życia do 60 roku życia.

3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 a potem Msza św. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 15.00, po nich Msza św. Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. W przyszłą niedzielę msze św. o 8.00,11.00, 16.00 oraz o godz. 9.30 w kaplicy na Wisowatkach.

5. W ciągu tygodnia msze św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o 7.00 rano..

6. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej – w poniedziałek dnia 11 II, z okazji Światowego Dnia Chorego. Obchodom diecezjalnym tego dnia o godz. 16.30 będzie przewodniczył ks. Bp Wiktor Skworc. Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Cena 6 zł.

7. Jutro na godz. 8.30 zapraszam rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej i III gimnazjum oraz młodzież z klasy III Gimnazjum do zdemontowania i zabezpieczenia szopki i dekoracji świątecznej.