1. Przeżywana 5 Niedziela Wielkiego Postu, zasłonięte od dziś Krzyże uświadamiają nam bliskość Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Trwajmy więc w modlitwie i postawie wewnętrznego nawrócenia, aby owocnie te dni przeżywać. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. „Gorzkie Żale” są odprawiane w niedzielę o godz. 15.00, a „Droga Krzyżowa” w piątek o godz. 17.00. Dziś Msze św. o 8.00(zmiana tajemnic różańcowych),11.00 i 16.00.

2. Najbliższa Niedziela jest Niedzielą Palmową. Msze św. o 8.00,11.00 i po Gorzkich Żalach. O 10.50 zgromadzimy się z palmami przed wejściem do Kościoła gdzie zostaną one poświęcone i procesyjnie wejdziemy do Kościoła. Po Mszy św. wybierzemy i nagrodzimy kilka najładniejszych palm. W tym dniu także Msza św. z poświęceniem palm w kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.30. Składka w całej Diecezji na utrzymanie WSD w Tarnowie, jako jałmużna postna. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w środę na wydatki związane z rekolekcjami. Bóg zapłać również za dary do kuchni na czas rekolekcji.

3. Od jutra Caritas Parafialna rozpoczyna akcję zbiórki darów żywnościowych do kosza przy figurze Św. Antoniego. Ze złożonych produktów zostaną przygotowane paczki, którymi obdarujemy potrzebujących pomocy w parafii. Na ten cel można również składać swoje ofiary do skarbonki św. Antoniego. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 50 euro na cele parafialne. U ministrantów i w zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki wielkanocne, czyli świece na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

4. Msze św. w ciągu tygodnia: Od poniedziałku do czwartku o godz. 7.00 rano. W piątek o 17.30. We wtorek w Szczurowej a w środę w Okulicach jest spowiedź przez cały dzień. W sobotę przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uroczystość ta przeniesiona jest na 15 III, ponieważ 19 marca przypada już w Wielką Środę. W sobotę o godz. 17.00 odprawię Mszę św. w intencji wszystkich parafian i będę szczególnie polecał wszystkich którym patronuje św. Józef. W sobotę również Msza św. o godz. 7.00 rano.

5. W ubiegłą niedzielę 2 marca zmarł ks. kanonik Władysław Mirowski, który od 1980 do 2003 r. był proboszczem w naszej parafii. Pogrzeb odbył się 5 III w parafii Wielopole Skrzyńskie. W imieniu ks. Stanisława Mirowskiego, który prosił o przekazanie wszystkim podziękowań, składam Bóg zapłać wszystkim którzy uczestniczyli w pogrzebie Ks. Władysława(około 80 osób). Wspólnocie Leśnej dziękuję za sfinansowanie tego wyjazdu na pogrzeb. Bóg zapłać również za ofiarowane Msze św. w intencji ks. Władysława z intencji parafian, Klubu Polonii Niedzieliska z Chicago oraz z intencji Róż różańcowych – św. Kingi i św. Zofii oraz Róż św. Faustyny, Magdaleny i Łucji.