1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna. Za te ofiary składa również podziękowanie Rektor Seminarium.

2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach. O 10.50 zgromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła gdzie zostaną one poświęcone i procesyjnie wejdziemy do Kościoła. Po Mszy wybierzemy i nagrodzimy kilka najładniejszych palm. Po południu o 15.00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o godz. 7.00. Można jeszcze włączyć się w akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Można również na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego. W poniedziałek od godz. 14.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

4. We wtorek na godz. 16.00 zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania i dzieci I komunijnych do pracy przy przygotowaniu kościoła na Triduum Paschalne(min. posprzątanie i wykonanie Grobu Pańskiego). Proszę również aby przyszła młodzież z III klasy Gimnazjum.

5. W Wielki Czwartek uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.

6. W wielki piątek o 14.30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 uroczyste nabożeństwo Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża, Gorzkie Żale z kazaniem a potem adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (tzn. jeden posiłek do sytości i dwa razy lekki) oraz wstrzemięźliwość, czyli całkowite powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

7. Proszę aby na czas Wielkiego Tygodnia przystroić przydrożne Krzyże i kapliczki. Proszę aby również uporządkować groby na cmentarzu. Śmieci wyrzucamy według zasad podawanych już wcześniej.

8.W Wielki Piątek adorujemy Pana Jezusa w ciemnicy wg. następującego porządku:

8.00 wieś prawa strona od Szczurowej

9.00 wieś lewa strona

10.00 Góry

11.00 Błonie

12.00 dzieci(dzieci przynoszą skarbonki Caritas)

13.00 Wisowatki 15.00 Wygoda. 16.00 Podszumin 20.00 wszyscy 21.00 młodzież.

9. Proszę o liczny udział w adoracjach, można je poprowadzić. Od nabożeństwa Wielkiego Piątku do liturgii Wielkiej Soboty trwać będzie adoracja krzyża, w tym czasie za ucałowanie tego świętego znaku i wypełnienie pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny. Przy krzyżu, jak zwyczajnie składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. O zaciągnięcie straży honorowej przy grobie Pana Jezusa proszę strażaków OSP Niedzieliska.

10. W Wielką Sobotę przed południem poświęcenie wielkanocnych pokarmów. O 9.00 Wisowatki, o 10.00 i 11.00 w kościele. Uroczysta liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na nabożeństwo przynosimy świece chrzcielne lub świece Caritas. Na zakończenie odprawimy uroczystą procesję rezurekcyjną. Bardzo proszę o zainteresowanie się chorągwiami, sztandarami i feretronami a także baldachimem, tak jak w ubiegłym roku. W ten dzień adorujemy Jezusa w grobie wg. podobnego porządku jak w Wielki Piątek. Godziny wieczorne od 17.00 do 20.00 proszę aby poprowadziły adoracje róże różańcowe. Program adoracji i Liturgii Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablotach ogłoszeń.

11. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o 8.00 i 11.00, na Wisowatkach  o godz. 9.30.

12. Składam serdeczne Bóg zapłać za życzenia pod moim adresem, modlitwę, zwłaszcza w czasie Mszy św. wczoraj ku czci św. Józefa.