Świętujemy dziś Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Naszą uwagę kierujemy w stronę Rzymu. Obaj apostołowie byli współzałożycielami chrześcijańskiej gminy w Wiecznym Mieście i obaj tam oddali życie dla Chrystusa. Papież Benedykt XVI w rzymskiej Bazylice św. Pawła za Murami ogłosił wczoraj Rok św. Pawła. To zachęta także dla nas, abyśmy na nowo odkryli Apostoła Narodów i zachwycili się jego wiarą i zapałem w głoszeniu Ewangelii. „Dla mnie żyć – to Chrystus” – powtarzał św. Paweł. Obyśmy chcieli i umieli powtórzyć to wyznanie. Dzisiaj też usłyszymy List ks. biskupa Tarnowskiego, który będzie ogłaszał Rok św. Pawła w Diecezji Tarnowskiej.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona jako tzw. Świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. W środę 2 lipca przypada święto NMP Tuchowskiej. Plan odpustu Tuchowskiego wywieszony jest w gablocie.

3. Przyszła niedziela to dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Tę intencję będziemy polecać Bogu podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 (zmiana tajem. różańca św.) i 10.30. Wypominki roczne o 10.15.

4. Msze św. w ciągu tygodnia: w poniedziałek, wtorek i sobotę  rano o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. W I piątek również o godz. rano o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lipca. Przed Mszą wieczorną w I piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. Od godz. 13.00 wyjazd do chorych. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.

7. Rozpoczął się okres wakacji zwłaszcza dla młodzieży i dzieci. Przypominam, ze wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Również w czasie wakacji obowiązuje nas niedzielna msza św. i codzienna modlitwa. Przy tej okazji przypominam wszystkim ministrantom i lektorom o obowiązku służenia również w wakacje. Ministranci i lektorzy maja wyznaczone dni służenia, a często się zdarza że w czasie wakacji przy ołtarzu jest tylko sam ksiądz, albo ministranci czy lektorzy są na kościele a nawet gdzieś poza murami kościoła. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.

8. W tym tygodniu udam się na urlop. W tym tygodniu zastępstwo na parafii będzie pełnił ks. mgr Tomasz Lelito, który aktualnie studiuje teologie w Lublinie a od 12 VII przez tydzień ks. mgr Mateusz Gondek z Siedlisk k. Bobowej.