Rozpoczął się miesiąc sierpień. W tradycji Kościoła i Ojczyzny jest to miesiąc trzeźwości. Uszanujmy ten czas, bogaty w wydarzenia patriotyczne i religijne Narodu. Powstrzymajmy się od spożywania i podawania alkoholu.

1. Msze św., dniu dzisiejszym o godz. 7.00(zmiana tajemnic) i 10.30.

2,  W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10,30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Składka z przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na KUL i PAT.

3. Msze św. w ciągu tygodnia: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 rano. W środę i piątek o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: Jutro św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w środę święto Przemienienia Pańskiego, w piątek św. Dominika, w sobotę św. Edyty Stein,

5. Pod hasłem Wzorem świętego Pawła być uczniem Chrystusa w dniach od 17 do 25 VIII odbędzie się XXVI  Piesza  Pielgrzymka  Tarnowska na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa 80 zł, druga i kolejne osoby z domu płacą 55 zł. Zapisywać się można po Mszach św., w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do wtorku. W piątek w Okulicach spotkanie przedpiełgrzymkowe o godz. 17,00. Tam również i będzie można się zapisać na pielgrzymkę. W zakrystii mogą również zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na tzw., Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.

6.   Serdeczne   podziękowanie   składam   rodzinom, które zakupiły kwiaty do  kościoła na ten tydzień,  kolejne  rodziny z Niedzielisk proszę o kwiaty na najbliższą niedzielę.

7. Za tydzień w kaplicy na Wisowatkach poświęcimy obraz błogosławionej Karoliny Kózka, ufundowany przez pewną rodzinę, której składam serdeczne Bóg zapłać za ten dar do kaplicy. Obraz kosztował 380 zł. Za tydzień po Mszach św. będzie można kupić obrazy Karoliny Kózka w cenie 20zł.