W imię Trójcy Przenajświętszej, w jedności z całym Kościołem, gromadzimy się w niedzielę – dzień Pański na Mszy Świętej, będącej źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. W czasie tej wielkiej tajemnicy naszej wiary Bóg udziela nam swojego miłosierdzia i uzdalnia do bycia miłosiernym, na wzór Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Dziękujmy za ten wielki dar i prośmy, abyśmy go z wiarą, miłością oraz czystym sercem przyjęli.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30.

2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.

3. Msze św. w ciągu tygodnia: poniedziałek, wtorek i w sobotę rano o godz. 7.00, w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Bernarda, w czwartek św. Piusa X, papieża, w piatek wspomnienie NMP Królowej.

5. Dziś 17 VIII z Tarnowa wyruszyła 26 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących na Jasną Górę. Codziennie w radiu RDN Małopolska na fali 103,6 są relacje z trasy pielgrzymki, a my podczas każdej Eucharystii w sposób szczególny będziemy polecać Bogu wszystkich uczestników XXVI PPT i ich intencje. Dlatego zachęcam szczególnie do uczestniczenia we Mszy św. w dzień powszedni.

6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele będą kwiaty od pewnej rodziny która ufundowała przystrojenie kościoła. Bóg zapłać za ten dar dla naszej świątyni. Kolejka z kwiatami będzie dopiero za dwa tygodnie.

7. W najbliższą niedziele odpust w parafii Szczurowa ku czci św. Bartłomieja. Suma odpustowa o godz. 11.00.