Dzisiaj cały Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicząc we Mszy Świętej, która jest uobecnieniem Chrystusowej Ofiary Krzyża, pragniemy jako uczniowie Chrystusa uczyć się od Niego przyjmowania krzyża, którego ciężaru doświadczamy w naszym życiu. Chcemy także ożywić naszą wiarę w jego zbawczy sens, który odsłania prawda o zmartwychwstaniu. W dniu dzisiejszym jest także okazja, aby na nowo dokonać przyjęcia i podwyższenia krzyża w swoim sercu, poprzez przyjęcie z posłuszeństwem Bożej woli.

Byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej, przeprośmy Boga za wszystkie nasze słabości, zwłaszcza za grzechy, które świadczą o naszym sprzeciwie wobec krzyża.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.

2. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. Do puszek będzie zbiórka na KUL i PAT. Będzie to niedziela środków społecznego przekazu.

3. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni, również w piątek o godz. 7.00. W sobotę  Msza św. wcześniej o godz. 6.00 rano, ponieważ wyjeżdżamy z młodzieżą na wycieczkę w góry. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień.

5. W czwartek 18 IX wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Wał-Rudy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny. Wyjazd około godziny 14.00.  Lista uczestników jest w zakrystii, prosiłbym aby jeszcze kilka osób wpłaciło 5 zł na pielgrzymkę i tym samym potwierdziło wyjazd. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. W ubiegły czwartek odszedł do wieczności śp. Józef ANTOS z Niedzielisk. Jego pogrzeb odbył się wczoraj w parafii Harklowa, gdzie został pochowany. Wczoraj zmarł również śp. Stanisław Czesak z Błonia. Pogrzeb będzie jutro, Msza św. o godz. 15.00. Wyprowadzenie z domu o godz. 14.30.

7. Bóg zapłać pewnej rodzinie za dar 50 zł na prace prowadzone przy kaplicy w Wisowatkach.