ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU

1. List Biskupa na Tydzień Miłosierdzia.

2. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Dzisiejsza niedziela jest dniem środków społecznego przekazu. Po Mszy św. do puszek można złożyć ofiarę na katolickie uczelnie - KUL i PAT. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać

3. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. Za tydzień można udać się do pobliskiego Szczepanowa, gdzie o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa, Msza św. i koncert zespołu muzycznego. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się pod hasłem Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia. 64 Tydzień miłosierdzia. Ma on bogatą - trwającą już ponad 60 lat - historię. Pierwszy "Tydzień Miłosierdzia" odbył się bowiem zaraz po zakończeniu II wojny światowej - w 1945 r. Od tamtego momentu jest nieprzerwanie organizowany w całym Kościele katolickim w Polsce. W ramach tegorocznego "Tygodnia Miłosierdzia" Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz drugi przeprowadzi społeczną akcję "Kromka Chleba", której celem jest uwrażliwienie nas na los ludzi najuboższych, szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Celem tej akcji jest także pozyskanie środków na pomoc dla nich. W czasie trwania "Tygodnia" w każdej parafii będzie można złożyć na ten cel ofiarę i otrzymać "Krążek Nadziei" - symbol wrażliwości i otwartości serca. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Ojca Pio, w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, w sobotę św. Wincentego a Paulo. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty również rodziny z Błonia.

6. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Kogo nie stać niech da mniej, lub da później. Jesteśmy parafią naprawdę niewielką i dlatego bardzo potrzeba naszej wielkiej solidarności aby parafia mogła właściwie funkcjonować. Listy do odebrania w zakrystii.

7. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc X. Dowolna ofiara min. 2 zł. Za darmo można zabrać biuletyn Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 15 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Przy okazji Niedzieli Środków Społecznego Przekazu” zachęcam do prenumeraty tygodnika „Gość Niedzielny”. Aktualnie prenumeruje go 25 rodzin. Można również zapisać się jeszcze na miesięcznik „Apostolstwo Chorych”(11 osób prenumeruje). Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”(3 osoby) i „Promyczek Dobra”(10 osób). Na stoliku można również kupić czasopisma misyjne, które co dwa miesiące przychodzą na parafię.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace prowadzone przy kaplicy w Wisowatkach. Pewnej rodzinie za dar 50 zł, państwu Barbarze i Januszowi Rabiega za ofiarę 50 zł i pewnej rodzinie z Chicago za 200 $. Od dwóch tygodni trwają prace przy dokończeniu elewacji przed wejściem do kaplicy, obłożenie płytkami schodów wejściowych i do zakrystii, wykończenie elewacji wokół kaplicy i zrobienie chodnika do zakrystii. Bóg zapłać za te ofiary na te prace.