1.Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 111. O 10.45 wypominki roczne. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny pod hasłem „Otoczmy troską życie”. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 23 XI które przeznaczyłem na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Złożona suma to 1322 zł. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00(zmiana tajemnic różańcowych), i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Również tam będzie możliwość nabycia świec i opłatków. W II Niedzielę Adwentu, tj. 7 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.Za tydzień po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu mszach składka na misje. Na roraty zapraszam w ten dzień kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W I piątek pojadę do chorych od godz. 13.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN a przewodnikiem będzie św. Paweł. W zakrystii można kupić dla dzieci MGN w cenie 4 zł  z mapą podróży św. Pawła, który pomoże przeżywać tegoroczne roraty.

5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę św. Franciszka Ksawerego, w czwartek św. Barbary, w sobotę św. Mikołaja, biskupa. W czwartek po roratach zbiórka wszystkich ministrantów. W piątek zbiórka wszystkich lektorów. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.

6. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niewielki dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie dla naszych dzieci, choćby na nagrody za uczestnictwo w roratach. Na ten piękny cel można oczywiście składać większe datki.

7. Dziś rozpoczynamy także rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.

8. Jutro po roratach proszę aby zgłosiły się osoby który biorą dary z Caritas, ponieważ przyszła nowa partia darów i prosiłbym aby wszyscy którzy z tej pomocy korzystają pobrali sobie te dary w poniedziałek.

9. Zakończyliśmy prace przy zmianie instalacji elektrycznej w naszym kościele o czym już informowałem. Koszt tej inwestycji to 12 000 zł, w tym materiały 9600 zł. Przy tej okazji odnowiliśmy zakrystie, nowe lampy i malowanie. Również zabezpieczyliśmy instalacje elektryczną na stropie kościoła. Koszt około 1000 zł. Przez te inwestycję min. zmianę liczników opłaty za prąd będą mniejsze. Na te prace mamy już kwotę 7000 zł którą przekazał pan Andrzej Policht z Chicago, o czym już informowałem. Pozostałą kwotę 6000 zł chciałbym abyśmy zebrali na listy, po 30 zł od rodziny. Nie jest to duża kwota, dlatego prosiłbym o solidarne  potraktowanie tej sprawy, tym bardziej że w tym roku nie było dodatkowych list na inne prace. Listy są do odebrania w zakrystii. Można oczywiście składać większe ofiary.

10. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź I/

Paweł Siudut, s. Stanisława i Czesławy Janowskiej, ur. 8 VII 1985 r., zam. Dołęga 13 oraz Agnieszka, Edyta Łucarz, c. Bogdana i Anny Niedojadło, ur. 14 IV 1989 r., zam. Niedzielska 48.