Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszech­świata. Została ona ustanowiona przez papieża Piusa XI w 1925 roku na zakończenie Roku Świętego. Jezus jest Królem Wszechświata i naszym Królem, a my należymy do Jego króle­stwa. Jest to „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju". Podczas tej Eucharystii uwielbiajmy Boga nie tylko za to, że Chrystus jest naszym Królem; uwielbiajmy Go także za to, że uczynił Chrystusa naszą drogą do swego królestwa.

1.Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczamy na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok

2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. Następna niedziela to pierwsza niedziela Adwentu czyli czas przygotowania naszych serc na święta Bożego Narodzenia i zarazem I niedziela kolejnego roku liturgicznego czyli kościelnego.

3. Dziś odbywa się tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. W piatek po Mszy św. wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów.

5. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę, piątek i sobotę o godz. 16.30. We wtorek i czwartek o 7.00 rano. Jutro i w piątek również o 7.00 rano. W piątek o 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami listopadowymi za zmarłych.

6. Zachęcam do kupna czasopism na stoliku lub u ministrantów. Są czasopisma misyjne, Czas Serca księży sercanów i miesięcznik La Salette po 2 zł.

7. Od najbliższej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niewielki dochód z tej sprzedaży(1,5 zł) przeznaczony będzie dla naszych dzieci, choćby na nagrody za uczestnictwo w roratach.  Na ten piękny cel można oczywiście składać większe datki. W zakrystii można zakupić lampiony dla dzieci na roraty.

8. W zakrystii rozpoczniemy także rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25 PLN od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa.

9. Zakończyliśmy prace przy zewnętrznej elewacji kaplicy w Wisowatkach. Płytkami zostały obłożone schody wejściowe i do zakrystii oraz naokoło kaplicy zostały położone płytki oraz rezimal. Koszt tych prac to około 4000 zł. Zostały również przywiezione 2 wywrotki ziemi aby wyrównać teren. Prace w większości wykonał pan Ireneusz Zaleśny z Borzęcina a dokończył pan Stanisław Lechowicz z Wisowatek. Bóg zapłać wszystkim którzy dołożyli się do tej inwestycji. Dziękuje szczególnie panu Adamowi Sroce za dopilnowanie tych prac i ufundowanie płytek oraz ziemi. Panu Adamowi Sroce, panu Stanisławowi Lechowiczowi i panu Janowi Mice dziękuję za prace przy oczyszczaniu rynien oraz wyrównywaniu ziemi. Dalsze prace będziemy wykonywać na wiosnę.