1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Dzieciątka Jezus. Roraty w tym tygodniu: jutro o godz. 6.30 rano(spowiedź w Okulicach), we wtorek o godz. 16.30(po tej Mszy  św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych) i w środę o godz. 6.30 rano. Wspólnocie Leśnej dziękuję za sfinansowanie tegorocznych materiałów  roratnich które przeżywaliśmy wraz ze św. Pawłem. Wspólnocie również dziękuję za choinki na Boże Narodzenie oraz panom którzy je przywieźli.

2. W środę wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy św. wigilijnej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole nie musi wcale pozostawać puste. Pamięcią obejmijmy również tych którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli pośród nas. W tym duchu przyjdźmy też na pasterkę o północy do naszej parafialnej świątyni. Trak czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Przed Pasterką o 23.30 dziewczęta ze scholi parafialnej przedstawią program wigilijno - bożonarodzeniowy. Serdecznie zapraszamy. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą przeznaczone na specjalny Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, który będzie wykorzystany na utrzymanie Domów Samotnej Matki, na pomoc dla dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła, oraz na wsparcie dla tych rodzin, które znalazły się w skrajnie trudnych warunkach życiowych.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach. W czasie „Wyznania Wiary” przyklękamy na słowa: „ ...i za sprawą Ducha św. przyjął Ciało z Maryi Dziewicy...”

4. Dziękuję wszystkim którzy złożyli ofiary do skarbonki św. Antoniego. Dzięki temu Caritas Parafialna przygotowała 13 paczek świątecznych dla potrzebujących pomocy.

5. Można jeszcze nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Jeszcze nie wszystkie rodziny to uczyniły dlatego tym bardziej apeluje aby to dzisiaj uczynić. Są jeszcze świece na stół wigilijny.

6. Jutro zapraszam od godz.14.00 rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania do wykonania świątecznej dekoracji i posprzątania kościoła. Proszę aby wszyscy przyszli na wyznaczoną godzinę i sprawiedliwie zaangażowali się w pracę. Od godz. 18.00 będziemy  robić szopkę dlatego również na tę godzinę zapraszam młodzież z klasy III Gimnazjum.

7. Organizujemy wyjazd na jasełka „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla, grane w Teatrze w Tarnowie. Wyjazd w niedziele 4 I. Jasełka są o godz. 18.00. Cena wyjazdu wraz z biletem 25 zł.  Można zapisywać się w zakrystii.