1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam Bóg zapłać.

2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne.

3.„Roraty” codziennie o godz. 16.30, w sobotę o godz. 6.30 rano. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną.

4. W dalszym ciągu można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.

5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.

6. Jutro 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze Św. o godz. 7.00 i 16.30. O godz. 8.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 16.30 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św.

7. Od jutra Caritas Parafialna rozpoczyna akcję zbiórki darów żywnościowych do kosza przy figurze Św. Antoniego. Ze złożonych produktów zostaną przygotowane paczki, którymi obdarujemy potrzebujących w parafii. Na ten cel można składać ofiary do skarbonki św. Antoniego.

8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 18 XII.

9. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

10. Ogłoszenie Starostwa Powiatowego w Brzesku. 16 XII w Domu Ludowym w Woli Przemykowskiej odbędzie się zebranie uczestników scalenia gruntów w miejscowości Wola Przemykowska, gmina Szczurowa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

11. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź II/

Paweł Siudut, s. Stanisława i Czesławy Janowskiej, ur. 8 VII 1985 r., z. Dołęga 13 oraz Agnieszka, Edyta Łucarz,c. Bogdana i Anny Niedojadło, ur. 14 IV 1989 r., z. Niedzielska 48.