Trzecia niedziela Adwentu przynosi nam przesłanie pełne nadziei i radości. Dobra Nowina, której oczekujemy, to prawda o życiu, które zwycięża śmierć.

Przychodzimy do naszej parafialnej świątyni i otaczamy ołtarz, jako wspólnota, która może tu doświadczyć pełni życia. Otwórzmy zatem całych siebie na ten cenny dar – niech nasze umysły i serca będą gotowe na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00.

2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne.

3.„Roraty” codziennie o godz. 16.30, w sobotę o godz. 6.30 rano. W czwartek o godz. 17.00. W środę również msza św. o godz. 7.00 rano. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną.

4. W dalszym ciągu można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.

5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Opłatki można nabywać w zakrystii gdzie zapisujemy wszystkich włączających się w to dzieło.

6. Trwa zbiórka darów żywnościowych do kosza przy figurze Św. Antoniego. Ze złożonych produktów zostaną przygotowane paczki, którymi obdarujemy potrzebujących pomocy w parafii. Na ten cel można również składać swoje ofiary do skarbonki św. Antoniego.

7. Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia. Na pierwszym miejscu zwróćmy uwagę na przygotowanie duchowe, aby te wyjątkowe święta przeżyć w zgodzie z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź adwentowa będzie u nas w najbliższy czwartek od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.. Bardzo proszę, aby wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty w tym dniu. W sobotę spowiedź św. w Szczurowej.

8. W piątek od godz. 8.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Równocześnie informuję, że pan Janusz, nadzwyczajny szafarz Eucharystii może chorym zanieść komunie św. w święta Bożego Narodzenia. W tej sprawie trzeba się umówić z nim osobiście.

9. We wtorek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odprawiać będziemy po Roratach. Jutro po roratach zapraszam na spotkanie Panie z parafialnego oddziału Caritas.

10. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc I. Dowolna ofiara min. 2 zł.