1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. O 15.30 Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 i Msza św.
 3. Dziś rozpoczyna się pod hasłem „ Otoczmy troską życie” 65 Tydzień Miłosierdzia. Modlimy za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. W zakrystii można również nabyć tzw. „Krążki nadziei” w ramach akcji „Kromka chleba”. Minimalna cena krążka 5 zł. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Przypominam, że również w ciągu całego roku można składać ofiary do skarbonki św. Antoniego, które również są przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.
 4. Przy okazji przeżywanego Tygodnia Miłosierdzia dziękuję wszystkim paniom, które angażują się w działalność oddziału parafialnego Caritas. W ostatnich 12 miesiącach zostało rozdzielone 6 partii darów z Unii Europejskiej, min. cukier, kasza, ryż, makaron, mleko oraz Caritas dofinansował min. wycieczki Grupy Misyjnej Dzieci, ministrantów, paczki dla rodzin potrzebujących pomocy na Boże Narodzenie i Wielkanoc, zorganizował opłatek dla osób samotnych i starszych, paczki na św. Mikołaja dla ministrantów oraz 80 paczek dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Udzielono również pomocy finansowej indywidualnym rodzinom. Te wszystkie działania mogły być realizowane min. dzięki ofiarom składanym na tace czy do puszek, do skarbonki św. Antoniego, ze sprzedaży świec wigilijnych, baranków wielkanocnych i dzięki indywidualnym ofiarodawcom. Wszystkim za każdą ofiarę na Caritas składam serdeczne Bóg zapłać.
 5. W najbliższą niedzielę 11 X będziemy przeżywać IX Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież wolności”. Biskupi polscy zachęcają nas w tym dniu do solidarności i modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin.
 6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę MB Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka. Nabożeństwo różańcowe: jutro, we wtorek i w środę o godz. 16.00(odprawi ks. Kazimierz z Okulic ponieważ ja wyjeżdżam na rekolekcje) w pozostałe dni o godz. 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza młodzież i starszych. W czwartek różaniec poprowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas.
 7. 17 IX w sobotę planujemy odprawić Mszę św. na naszym cmentarzu parafialnym i poświęcić nowy grobowiec ks. Augustyna i ks. Kułakowskiego. Na ukończeniu są już prace przy nowym ogrodzeniu cmentarza. Pamiętajmy również o porządkach na cmentarzu. Bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i na śmieci które nie można spalić. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem. Za porządek na cmentarzu odpowiada pan grabarz
 8. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Kogo nie stać niech da mniej, lub da później. Jesteśmy parafią naprawdę niewielką i dlatego bardzo potrzeba naszej wielkiej solidarności aby parafia mogła właściwie funkcjonować. Listy do odebrania w zakrystii.
 9. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Jest to patron min. naszego pana organisty, pana Franciszka. Z tej okazji w imieniu własnym i całej parafii składam panu Franciszkowi podziękowanie za ofiarną posługę organisty w naszej parafii i życzenia zdrowia i wielu łask w życiu rodzinnym i w służbie naszej parafii. Bóg zapłać i Szczęść Boże.
 10. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź I/
  - Bogdan Matras, s. Czesława i Józefy Rusnak, ur. 23.07.1972 r., zam. Bielanka 57 oraz Aneta Zieja, c. Stanisława i Longiny Strączek, ur. 5.12.1976 r., zam. Niedzielska 179.
 11. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 17 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Bóg zapłać za kwiaty rodzinom z Podszumina. Na następną niedziele proszę o kwiaty rodziny z Wygody.