1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00 i Msza św. Dziś przeżywamy IX Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież wolności”. Biskupi polscy zachęcają nas w tym dniu do solidarności i modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. W poniedziałek różaniec poprowadzą dzieci ze szkoły Podstawowej, we wtorek będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii, w środę w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców z racji Dnia Edukacji Narodowej, w czwartek dzieci przygotowujące się do I Komunii św., w piątek młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. 17 X w sobotę planujemy odprawić Mszę św. na naszym cmentarzu parafialnym i poświęcić nowy grobowiec ks. Augustyna i ks. Kułakowskiego. Przy tej okazji dziękuję Wspólnocie Leśnej a więc wszystkim parafianom za  ten nowy grobowiec dla byłych proboszczów naszej parafii i proszę aby troszczyć się o ten grób czy to przez  położenie tam  kwiatów, zapalenie zniczy a p/w modlitwę. Również dziękuję Wspólnocie Leśnej a więc wszystkim parafianom za nowe ogrodzenie cmentarza które już właściwie zostało ukończone. Oprócz strony zachodniej, również widzę że zostało wykonanych kilka słupków od strony południowej, myślę że może udało by się również wykonać całość ogrodzenia od tej strony, te prośbę kieruję do Wspólnoty a równocześnie dziękuję przedstawicielom Wspólnoty i wszystkim którzy pomagali przy pracach przy ogrodzeniu. To podziękowanie składam na ręce pana Józefa Czachora.  Dziękuję również panu Stanisławowi Gibule za wykonane prace przy ogrodzeniu. Msza św. w sobotę na cmentarzu będzie o godz. 16.00. proszę przynieść lampiony, po Mszy św. będzie procesja po cmentarzu i różaniec. O pomoc w przygotowaniu tej Mszy św. proszę panów z rady parafialnej.
  5. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź II/ Bogdan Matras, s. Czesława i Józefy Rusnak, zam. Bielanka 57 oraz Aneta Zieja, c. Stanisława i Longiny Strączek, zam. Niedzielska 179.
  6. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 17 zł. Są również do nabycia w zakrystii po 5 zł krążki nadziei jako pomoc dla potrzebujących.  Bóg zapłać za kwiaty rodzinom z Wygody i za ofiarę 120 zł pozostałą z kwiatów. Na następne 2 niedziele proszę o kwiaty rodziny z Wisowatek.
  7. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętając o porządkach na cmentarzu, pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Pamiętajmy, że z zasady na wypominki roczne polecamy tylko dusze najbliższych lub zmarłych w ostatnim roku. Natomiast na wypominki listopadowe możemy polecać dowolną liczbę zmarłych.
  8. Dziś odbywa się tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. W środę po Mszy św. proszę aby zgłosiły się osoby który biorą dary z Caritas, ponieważ przyszła nowa partia darów i prosiłbym aby wszyscy którzy z tej pomocy korzystają pobrali sobie te dary w środę. W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie dzieci z klasy II i ich rodziców. Na nabożeństwie różańcowym dzieci otrzymają różańce. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej

 

Modlitwa o beatyfikacje Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.