Gromadzi nas dzisiaj wokół ołtarza Chrystusa uroczystość Wszystkich Świętych, tak znacząca w krajobrazie polskiej duchowości. Przypominamy sobie dzisiaj prawdę o świętych obcowaniu i wspominamy ludzi, którzy odeszli już po nagrodę do Pana, pozostawiając po sobie szlachetny i wspaniały przykład nieustępliwego oraz wytrwałego dążenia do świętości realizowanej w trudzie i pocie dnia codziennego. Zabiegani i zapracowani nie zawsze pamiętamy o celu naszego życia, jakim jest dążenie do świętości, aby kiedyś w wieczności móc cieszyć się oglądaniem Boga twarzą w twarz i towarzystwem wszystkich świętych.

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.00, 11.00 i południu o 13.30. Po tej  Mszy św. wyruszymy z żałobną procesją na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy za zmarłych z różańcem. Bardzo proszę, aby włączyć się w procesję na cmentarz i modlitwy tam odmawiane. We Wszystkich Świętych tradycyjnie przed cmentarzem prowadzona jest kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie, którą przeprowadzą ministranci i lektorzy, oraz nasz kleryk Paweł z WSD w Tarnowie. Rektor WSD w Tarnowie dziękuje za wszystkie ofiary przeznaczone na dalszą rozbudowę Seminarium. Za wszystkich dobroczyńców codziennie jest odprawiana Msza św.
  2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. z kazaniem o 7.00 i 17.00 oraz o godz. 8.30 w kaplicy na Wisowatkach. Składka będzie przeznaczona na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszego cmentarza. O 16.30 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących - każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami: - spowiedź św., Komunia św.,
    - modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
    - wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego,
    - nawiedzenie cmentarza i tam modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
    W pozostałe dni roku można zyskiwać odpusty cząstkowe. Nie szczędźmy tej modlitwy, której potrzebują nasi zmarli. Wypominki roczne w naszej parafii - czytane są w każdą niedzielę, przed sumą i jednorazowe - czytane do 10 XI, w połączeniu z modlitwą różańcową.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: codziennie o godz. 16.30. O godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. We wtorek różaniec będzie na cmentarzu, wyruszymy z kościoła o godz. 16.00, potem Msza św. Poświęcimy nowy grobowiec ks. Augustyna i ks. Kułakowskiego oraz wszystkie nowe grobowce wykonane w ostatnim roku. W I piątek Msza św. o N. Sercu Pana Jezusa również rano o godz. 7.00. Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Na Mszę św. w I piątek o godz. 16.30 proszę aby przyszli kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę Msze św. o 8.00 (Zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Po południu o 15.00 różaniec z wypominkami listopadowymi. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej. Zakład kominiarski zawiadamia, ze od 4 do 6 XI będą sprawdzane przewody kominowe.

Modlitwa za zmarłych
Ojcze wszelkiego życia, daj duszom zmarłych odpoczynek w Twoim Królestwie. Udziel im obiecanych dóbr, przygotowanych dla Tych, którzy uwielbiają Twoje święte imię. Spraw też, aby koniec naszego życia był wolny od grzechu. Daj nam łaskę wytrwania w dobrym aż do śmierci, abyśmy razem z tymi, którzy już odeszli do Ciebie, mogli na wieki imię Twoje wysławiać. Amen.
Najświętsza Panno, Matko miłosierdzia, racz spojrzeć na biedne dusze, które sprawiedliwość Boża zatrzymuje w czyśćcu. Drogie są one dla Twego Boskiego Syna, zawsze starały się Go kochać i teraz pragną oglądać Go w niebie. Jednak nie mogą sobie skrócić cierpienia! O, dobra Matko, przyjdź im z pomocą i przyśpiesz chwilę wybawienia z czyśćca. Niech w niebie razem z Aniołami i wszystkimi świętymi wychwalają Trójcę Przenajświętszą na wieki wieków. Amen.