W drugą niedzielę listopada Kościół w Polsce po raz pierwszy przeżywa Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń, otoczmy serdecznym współczuciem chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku kierujemy wyrazy solidarności szczególnie do naszych sióstr i braci w wierze z indyjskiego stanu Orisa. W ostatnich miesiącach męczeńską śmierć poniosło tam dwieście osób, w tym księża i siostry zakonne. 25 tysięcy chrześcijan dźwiga tam dramat uchodźstwa, braku dachu nad głową, boleśnie odczuwając różne formy dyskryminacji, będącej źródłem cierpień duchowych i fizycznych. Nie zapominajmy też o prześladowanych Kościołach w Sudanie i Wietnamie.

  1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. O godz. 10.45 wypominki roczne. Po południu o 15.00 różaniec z wypominkami listopadowymi.
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. Przyszła niedziela będzie obchodzona w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna. Za tydzień składka będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina, w czwartek św. Jozafata, w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W środę przeżywać będziemy 91 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali swoje życie w obronie Ojczyzny, polecając również Bogu wszelkie dobro i pomyślność dla naszej Ojczyzny.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, we wtorek i środę o godz. 16.30. W czwartek i sobotę o godz. 7.00. W piątek w Tarnowie jest spotkanie proboszczów parafii z których pochodzą klerycy WSD, dlatego Msza św. będzie również rano o godz. 7.00. Jutro, we wtorek i w środę o godz. 16.00 różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. W piątek 20 minut przed Mszą św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki.
  5. Robiąc porządki na cmentarzu pamiętajmy aby szkło wrzucać do kontenera a pozostałe śmieci, kwiaty na teren poza obrębem cmentarza.
  6. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy dokonali wpłat na ostatnie listy, związane z funkcjonowaniem naszego kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy wpłacili pełną kwotę, czy w miarę swoich możliwości I ratę. Bóg zapłać za każda ofiarę.
  7. Dziękuję za wszystkie ofiary składane przy okazji wypominek, których dużą część przeznaczam na utrzymanie plebanii, min, na ogrzewanie całego budynku w tym również części duszpasterskiej oraz na inne inwestycje na plebanii. Przy tej okazji dziękuje Wspólnocie Leśnej a więc wszystkim parafianom za część drzewa na ogrzewanie budynku plebanii. Dziękuje panom którzy to drzewo urobili i przywieźli.
  8. W ostatnim czasie zostały odnowione i poddane renowacji dwa pająki w naszym kościele i 23 kinkiety na ścianach. Odnowione i pozłocone zostało również tabernakulum oraz symbole – Baranek Boży oraz  Duch Św. na ołtarzu i na ambonce, jak również gong używany w czasie Mszy św. Została również odnowiona część wieży, strona zachodnia, wieża została pomalowana oraz nałożono nowy tynk. Została również pomalowana jedna ściana kościoła od strony zachodniej. Odnowienie dużego pająka kosztowało około 3500 zł. A samych kinkietów 2600 zł, do tego dochodzą jeszcze nowe żarówki 100 sztuk. Pozłocenie tabernakulum 2000 zł. Te prace mogliśmy wykonać dzięki pomocy finansowej przekazanej przez Klub Niedzielska z Chicago o czym informowałem wcześniej. Była to kwota 14 tyś. zł. Jeszcze raz składam Bóg zapłać Klubowi oraz naszym rodakom z Chicago za ten dar serca na potrzeby naszej parafii. Dziękuję panu Januszowi Rudnikowi za prace przy wieży, również wszystkim osobom które pomagały przy instalacji pająków oraz kinkietów. Tych osób było kilka, wszystkim serdecznie dziękuję. Koszt odnowy małego żyrandola (2 tyś. zł.)został sfinansowany przez rodzinę która wcześniej ten  pająk ufundowała do naszego kościoła, 50 lat temu.. Za ten dar składam Bóg zapłać.