1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00(Zmiana tajemnic różańca św.), suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości”.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Również tam będzie możliwość nabycia świec i opłatków. W II Niedzielę Adwentu, tj. 6 XII Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie organizuje w Kościele w Polsce „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.Za tydzień po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu mszach składka na misje. Na roraty zapraszam w ten dzień kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. W środę roraty o godz. 16.00. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać według programu z MGN a przewodnikiem będzie św. Jan Vianney, o czym przypomina Adwentowa dekoracja. Wspólnocie Leśnej dziękuję za zakup materiałów na tegoroczne roraty. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę. Szopki ocenimy na zakończenie Adwentu. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom w robieniu tych szopek. Figurki do szopki można nabyć w zakrystii.
  5. W dalszym ciągu można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  6. W zakrystii rozprowadzamy wigilijne opłatki. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną, ofiarną pracę dla naszego Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne. W sobotę po roratach zbiórka wszystkich lektorów. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej. W piątek spotkanie scholi dziewczęcej.
  7. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź II/
    Marcin Chwała, s. Stanisława i Janiny Rydzy, ur. 11. 02. 1982 r., zam. Niedzieliska 85 oraz Małgorzata Anna Mądra, c. Stanisława i Emilii Krupa, ur. 21.02. 1984 r., zam. Dąbrówka Morska 45.