1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30 z procesją eucharystyczną. Za tydzień Msze św. o godz. 7.00 i 11.00. Po każdej Mszy św. można będzie złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli jako pomoc dla powodzian. Bóg zapłać również za ofiary na fundusz cmentarny.
 2. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała, zwłaszcza ofiarodawcom i budowniczym ołtarzy. Dziękuję również za piękne kwiaty z 4 ołtarzy, które widzimy w kościele. Budowniczym ołtarza IV z Błonia dziekuję za ofiarę 250 zł, którą przeznaczyłem na dofinansowanie zakupu banerów na Boże Ciało i zakup dwóch kompletów ampułek do kościoła.
 3. Msze św. w Oktawie Bożego Ciała w połączeniu z procesją o godz. 18.00. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek. Po Mszy św. i procesji będzie błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Zachęcam aby podtrzymywać tę piękną tradycję wicia wianków, które potem będą pobłogosławione na zakończenie Oktawy.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa(nie obowiązuje post). Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Msza św. o godz. 7.00 rano.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Feliksa papieża i męczennika. Sumie odpustowej która będzie odprawiona o godz. 11.00 przewodniczył będzie i wygłosi Słowo Boże Ks. prałat Jan Piotrowski, dziekan i proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, pochodzący ze Szczurowej.. Szczególnie zapraszam właśnie na sumę, jest to główna msza św. odpustowa, starajmy się również zaprosić naszych bliskich, krewnych z naszych rodzin, bo każdy odpust to szczególna uroczystość która powinna umacniać naszą wiarę i łączyć nasze rodziny i parafię. W czasie Mszy św. zostanie poświęcone epitafium upamiętniające zmarłych proboszczów naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary na ten cel: ks. prałatowi Stanisławowi Czachorowi za ofiarę 1000 zł, również ks. prałatowi Franciszkowi Ozorce za ofiarę 1000 zł oraz Wspólnocie Leśnej, a więc wszystkim parafianom za ofiarę 10 tyś. zł.
 6. Wzorem ubiegłych lat proszę życzliwe osoby o różnorodne zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Min. zrobienie wieńca tak jak rok temu. Ze spowiedzi możliwość skorzystania codziennie przed mszą św. W związku z Uroczystością Odpustową zachęcam do nawiedzenia codziennie Kaplicy św. Feliksa oraz do modlitwy przed obrazem naszego Patrona. Kaplica będzie otwarta codziennie przed mszą św. Już dzisiaj pomyślmy o wzięciu feretronów sztandarów, baldachimu. Na sumę odpustową zapraszam dzieci I komunijne w swoich strojach, dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców do dzwonienia, dziewczęta niosące feretrony oraz strażaków. Od najbliższej niedzieli odpustowej rozpoczynamy kolejkę odnośnie zakupu kwiatów i dekoracji kościoła. Na kolejne niedziele będzie po 10 rodzin. Na najbliższą niedzielę proszę aby tego zadania podjęło się 20 rodzin od początku wsi, strona prawa od Szczurowej, ponieważ jest to uroczystość odpustowa i trzeba więcej kwiatów, stąd również większe wydatki na ten cel. Prosiłbym aby jutro czy we wtorek zgłosiły się osoby które będą odpowiedzialne za kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosiłbym osoby do posprzątanie kościoła przed odpustem na zewnątrz i w środku. Prosiłbym rodziców młodzieży która przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz młodzież z III klasy Gimnazjum oraz inne osoby które chciałyby pomóc.
 7. Poszukujemy nowego organisty do naszego kościoła. Gdyby ktoś znał taką osobę z naszej parafii lub z sąsiednich parafii prosiłbym o kontakt zemną.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium MB w Kałkowie i na św. Krzyż, gdzie są relikwie Krzyża Chrystusa. Termin – 19 VI. Cena 30 zł. Proszę aby chętni zgłosili się do dzisiaj.
 9. Zapowiedzi przedślubne/ zapowiedź II/
  Kazimierz Struzik, s. Tadeusza i Grażyny Rachwał, ur. 10 IV 1987 r., z. Dąbrówka 16A oraz Ewelina Hachaj, c. Krzysztofa i Marii Koperna, ur. 1 IX 1987 r., z. Niedzieliska 73.
 10. Dzisiaj po Mszy św. można zabrać sobie obraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, jest to dar jednego z księży rodaków z naszej parafii. Bóg zapłać.
 11. W czwartek z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Czesak. Pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...