1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na KUL i PAT w Krakowie i na WSD w Tarnowie.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – Matki Bożej Zielnej. Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż. Niech przyniesione przez nas kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan.
  3. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące obchody:
    • w poniedziałek, 9 sierpnia, święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, filozofa, karmelitanki, nawróconej na chrześcijaństwo w wieku 30 lat. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest Patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
    • we wtorek, 10 sierpnia – świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego;
    • w środę, 11 sierpnia, świętej Klary, założycielki zakonu żeńskiego opartego na regule świętego Franciszka;
    • w sobotę, 14 sierpnia – świętego Maksymiliana Kolbe, męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne  rodziny z Niedzielisk.
  6. W zakrystii mogą zapisywać się osoby które fizycznie nie mogą uczestniczyć w Tarnowskiej pielgrzymce pieszej na Jasną Górę na tzw. Pielgrzymkę duchową. Na tę listę może zapisać się każdy kto pragnie w dniach pielgrzymki łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  7. Dziękuje wszystkim osobom które w środę pomogły przy usunięciu zwalonego dębu na cmentarzu.
  8. Urząd statystyczny w Krakowie informuje, iż w związku z mającym się odbyć „Powszechnym Spisem Rolnym 2010”, od 9 do 23 sierpnia br. na terenie całej gminy odbędzie się obchód przedspisowy. Zadaniem Rachmistrzów w tej fazie spisowej będzie tylko sprawdzenie zgodności lokalizacji gospodarstwa z zapisami GUS. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o udzielenie wszystkim Rachmistrzom rzetelnej i pełnej informacji w przedmiotowej sprawie. Każdy Rachmistrz będzie miał imienną legitymację. Zebrane dane nie będą nigdzie wykorzystane poza sprawozdawczością spisową GUS.
  9. W poniedziałek z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stefania Mazur. Pogrzeb odbył się w środę. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...