1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – Matki Bożej Zielnej. Msze św. o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż oraz wieńca żniwnego. Niech przyniesione przez nas do poświęcenia kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan. Bóg zapłać osobom z Błonia, które przygotowały wieniec żniwny na dzisiejszą uroczystość.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00.
  3. W najbliższe dni będziemy obchodzić następujące wspomnienia:
    - jutro św. Stefana Węgierskiego, króla, - we wtorek – świętego Jacka, założyciela pierwszego klasztoru dominikańskiego w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie;
    - w piątek św. Bernarda, opata cysterskiego, który wywarł ogromny wpływ na Europę.
    - w sobotę św. Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia: jutro, w środę i piątek o godz. 18.00. W pozostałe dni o godz. 7.00 rano. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Od najbliższej soboty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Pocieszenia w Pasierbcu koło Limanowej. Szczegóły tego odpustu w gablocie ogłoszeń. Za tydzień odpust w parafii Szczurowa.
  6. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc IX.
  7. We wtorek to jest 17 sierpnia z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 28 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach o wszystkich pątnikach idących do Tronu Naszej Matki, a zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii. Przez okres pielgrzymki w czasie każdej mszy świętej będziemy prosić o potrzebne łaski dla tych którzy w czasie pielgrzymki będą przeżywali swoje „rekolekcje w drodze”. Sami też prosimy o modlitwę na pielgrzymim szlaku w intencji parafii. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska będą transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym. Godziny relacji w gablocie ogłoszeń.
  8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Za tydzień w sobotę godz. 14.00 będzie Msza św. ślubna. Dziękuję państwu młodym za kwiaty do kościoła.
  9. Dyrektor Zespołu Szkół w Szczurowej informuje, ze są jeszcze wolne miejsca do Uzupełniającego LO dla Dorosłych oraz Policealnej Szkoły Zawodowej.
  10. Urząd Gminy w Szczurowej informuje że 17 VIII(wtorek) o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie w sprawie korzystania z funduszy przeznaczonych na zakładanie działalności gospodarczej i funduszy na pożyczki dla poszkodowanych w powodzi