1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Dziś w naszym dekanacie odpust w parafii Grobla ku czci Najświętszego Imienia Maryi.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Do puszek będzie zbiórka na KUL i PAT. Będzie to niedziela Środków Społecznego Przekazu.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
    - jutro św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola z przełomu IV i V wieku, uzdolnionego kaznodziei, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom;
    - we wtorek święto Podwyższenia Krzyża św., przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane.
    - w środę wspomnienie NMP Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci.
    - w sobotę św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, drugorzędnego patrona Polski..
  5. W czwartek po Mszy św. zbiórka wszystkich ministrantów.
  6. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci, które przychodziły w ubiegłym roku na Grupę Misyjną ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Błonia, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Za tydzień w sobotę godz. 15.00 będzie Msza św. ślubna. Dziękuję państwu młodym za kwiaty do kościoła.
  8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej informuje, że od 15 do 30 IX będą przyjmowane wnioski w sprawie udzielenia jednorazowej pomocy finansowej dla poszkodowanych rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź. Szczegóły na afiszach.
  9. W najbliższą niedziele odbędzie się zebranie wiejskie o godz. 14.00. Sołtys od jutra będzie zbierał podatek rolny.