1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość.
  2. W przyszłą niedzielę wprowadzamy zimowy porządek Mszy św., a więc o 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie zmiana tajemnic różańca św. Wypominki roczne o 10.45. O godz. 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości” 66 Tydzień Miłosierdzia. Będziemy się modlić za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. Będzie również można nabyć „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  3. W piątek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. O 17.00 będzie Msza św. z czytanką a potem różaniec. Na Wisowatkach różaniec będzie odmawiany o godz. 17.00. Zachęcam dzieci, młodzież a także dorosłych do tej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca X. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 17.00. Od 16.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. W I piątek pojadę do chorych od godz. 12.30, proszę aby chorych zgłosić w zakrystii. W piątek zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci otrzymają poświęcone różańce. Proszę aby kandydaci przynieśli na to spotkanie wypełnione książeczki które otrzymali. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek. Rodziców proszę aby tego dopilnowali, ponieważ w piątek nie jestem w stanie wszystkich wyspowiadać.
  5. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 17 zł, kalendarze misyjne w cenie 6 zł oraz z wieńcami żniwnymi w cenie 4 zł. Można również nabyć różance po 3 zł.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek o godz. 7.00. Jutro, w środę i czwartek o godz. 18.00.
  7. W sobotę po Mszy św. zbiórka wszystkich lektorów oraz tych którzy chcieliby pełnić posługę lektora albo kantora w naszej parafii. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.
  8. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro – św. Wincentego à Paulo, wielkiego apostoła ubogich, założyciela zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, do dziś posługujących ubogim; we wtorek św. Wacława, patrona Czech. Został zamordowany na polecenie własnego brata; w środę Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a więc aniołów znanych nam z imienia, którzy mieli do wypełnienia ważne misje zlecone przez Boga; w czwartek św. Hieronima, wybitnego znawcy i tłumacza Pisma Świętego na język łaciński. Św. Hieronim uważał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa; w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Od dzieciństwa pragnęła wstąpić do Karmelu, by całkowicie oddać się posłudze modlitwy za cały Kościół; w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
  9. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Opłata to 100 zł, została podniesiona o 20 zł w porównaniu do ostatnich 4 lat, dwie raty po 50 zł. Listy do odebrania w zakrystii.
  10. Wspólnocie Leśnej dziękuję za dofinansowanie wczorajszej wycieczki młodzieży w góry.