1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.0 O godz. 9.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  2. Dziś rozpoczyna się pod hasłem hasłem „Bądźmy świadkami miłości” 66 Tydzień miłosierdzia. Modlimy za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. Biednych i potrzebujących możemy też wspierać składając ofiary przez cały rok do skarbony św. Antoniego. Dziś również można nabyć „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  3. W najbliższą niedzielę 10 X będziemy przeżywać X Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Biskupi polscy zachęcają nas w tym dniu do solidarności i modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek lub naklejkę.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: jutro św. Franciszka z Asyżu; we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego, w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie ustanowione na pamiątkę zwycięskiej bitwy pod Lepanto; w sobotę – św. Wincentego Kadłubka, biskupa, który jednak zrzekł się tego urzędu i osiadł w klasztorze cystersów w Jędrzejowie. Jest autorem Kroniki polskiej, czyli pierwszej historii Polski.
  5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Jutro, we wtorek i w środę Mszę św. odprawi ks. Kazimierz z Okulic ponieważ ja wyjeżdżam na rekolekcje. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza młodzież i starszych. W czwartek różaniec poprowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. W piątek dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  6. Dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Szczegółowy program Odpustu umieszczony jest w gablocie ogłoszeń. Dziś odpust w parafii Szczurowa. Msza św. i procesja różańcowa o godz. 14.30.
  7. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00.
  9. W zakrystii można nabyć kalendarze rolników w cenie 17 zł.
  10. Bóg zapłać rodzinom z Gór za kwiaty do kościoła i przygotowanie dekoracji na październik. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Gór.

Modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej,
dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II,
w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć,
chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.

On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu
i matczynemu wstawiennictwu Maryi,
ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza,
wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego,
jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski,
o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II,
zostanie włączony w poczet Twoich świętych. Amen.