1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny pod hasłem „W Komunii z Bogiem”.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św., o 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Również tam będzie możliwość nabycia świec i opłatków. W II Niedzielę Adwentu, tj. 5 XII będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie.Za tydzień po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu mszach składka na misje. W sobotę zbiórka wszystkich lektorów po Mszy św. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.
  4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci w cenie 2 zł. Roraty będziemy przeżywać jak co roku według programu z MGN, w tym roku będziemy poznawać Biblię. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę. Szopki ocenimy na zakończenie Adwentu. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom w robieniu tych szopek.
  5. Od dziś można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  6. W zakrystii rozpoczniemy także rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną pracę dla Pana Organisty. Od ubiegłej niedzieli posługę organisty pełni w naszej parafii pan Stanisław z Przyborowa. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25-30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. W sobotę o godz. 18.30 spotkanie dziewcząt które śpiewają w scholi.
  7. W sobotę 11 grudnia odbędzie się Adwentowy Dekanalny Dzień Skupienia dla młodzieży w kościele w Szczurowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 Mszą św. Potem będzie koncert zespołu „Pod Gruszą” z Zabawy. Ks. Marcin Kozioł ze Szczurowej, dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodzież z Gimnazjum ze Szkół Średnich i Zawodowych, również studentów na wspólną modlitwę. Dla młodzieży gimnazjalnej jest to spotkanie obowiązkowe w ramach comiesięcznego przygotowania do bierzmowania. Można udać się każdy indywidualnie, gdyby młodzież z klas I, II i II gimnazjum zorganizowała się można by udać się busem(jest około 35 osób), prosiłbym aby tym zainteresowali się rodzice. Gdyby była taka inicjatywa to prosiłbym aby wcześniej to zgłosić do mnie.
  8. Jutro po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. We wtorek po Mszy św. proszę aby zgłosiły się osoby który biorą dary z Caritas, ponieważ przyszła nowa partia darów i prosiłbym aby wszyscy którzy z tej pomocy korzystają pobrali sobie te dary we wtorek.
  9. Bóg zapłać pewnej rodzinie z USA za dar nowego obrusu na ołtarz w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Obrus kosztował 300 zł.
  10. W środę z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zdzisław Zdunek. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...
  11. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy przez cały ten I tydzień Adwentu.