1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00(zmiana tajemnic różańca św.), suma o 11:00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam Bóg zapłać.
  2. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach.
  3. „Roraty” codziennie o godz. 16.30. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Wspólnocie Leśnej dziękuję za sfinansowanie tegorocznych materiałów  roratnych i dekoracji adwentowej. W czasie tegorocznych rorat poznajemy Pismo św. i uczymy się go czytać. Gorąco zachęcam do udziału w Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną.
  4. W dalszym ciągu można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty.
  6. W środę 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze Św. z kazaniem o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 15.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 17.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św.
  7. Jutro po roratach zbiórka wszystkich ministrantów. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 28 XI które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Złożona suma to 1422 zł. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  8. W najbliższą sobotę 11 grudnia odbędzie się Adwentowy Dekanalny Dzień Skupienia dla młodzieży w kościele w Szczurowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 Mszą św. Potem będzie koncert zespołu „Pod Gruszą” z Zabawy. Ks. Marcin Kozioł ze Szczurowej, dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodzież z Gimnazjum ze Szkół Średnich i Zawodowych, również studentów na wspólną modlitwę. Dla młodzieży gimnazjalnej jest to spotkanie obowiązkowe w ramach comiesięcznego przygotowania do bierzmowania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 16 XII.
  9. W czwartek po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Proszę dzieci i młodzież gimnazjalną którzy w ubiegłym roku brali udział w akcji kolędników o obowiązkowe przybycie. Zapraszam również tych którzy po raz pierwszy w tym roku chcą brać udział w tej akcji, zwłaszcza z gimnazjum. Również rodziców proszę o przychylność dla tej akcji.
  10. Zarząd Spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Niedzielska, zaprasza członków Wspólnoty, na zebranie ogólne, sprawozdawczo – wyborcze, w dniu 12 XII 2009 r. o godz.. 14.00 w Sali Domu Ludowego.