1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O 10.45 wypominki roczne. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Dzieciątka Jezus. Roraty w tym tygodniu: jutro(po tej Mszy  św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych, proszę aby przynieść stroje kolędnicze) i w czwartek o godz. 16.30, we wtorek i środę(spowiedź w Okulicach) o godz. 6.30 rano. W czwartek po Mszy św. spotkanie dziewcząt które śpiewają w scholi.
 2. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W piątek Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 5. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Przed Pasterką o 23.30 dziewczęta ze scholi parafialnej i lektorzy przedstawią program wigilijno - bożonarodzeniowy. Serdecznie zapraszam. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą przeznaczone na specjalny Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, który będzie wykorzystany na utrzymanie Domów Samotnej Matki, na pomoc dla dzieci pozbawionych rodzinnego ciepła, oraz na wsparcie rodzin, które znalazły się w skrajnie trudnych warunkach życiowych. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi w czasie Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 9.30 Msza św. w na Wisowatkach.
 7. Można jeszcze nabywać w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25-30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje.
 8. We wtorek zapraszam od godz. 15.00 rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania do wykonania świątecznej dekoracji i posprzątania kościoła. Proszę aby wszyscy przyszli na wyznaczoną godzinę i sprawiedliwie zaangażowali się w pracę. Od godz. 15.00 będziemy również robić szopkę dlatego na tę godzinę zapraszam również obowiązkowo młodzież z klasy III Gimnazjum czy inne chętne osoby do pomocy.
 9. Bóg zapłać pewnej rodzinie z USA za ofiarę 100 $ na obrus na ołtarz do kaplicy św. Feliksa. Bóg zapłać trzem rodzinom z Wisowatek za nowy obrus na Boże Narodzenie i płótno na lektorium do kaplicy św. Stanisława.
 10. Gdyby ktoś chciał jeszcze prenumerować tygodnik katolicki „Gość Niedzielny” można się zapisać w zakrystii do końca roku. Cena 4 zł.
  Za parę dni w duchu wiary zobaczymy Zbawiciela leżącego w żłóbku, którego przepowiadali wszyscy Prorocy, Dziewica Matka oczekiwała z wielką radością, a Jan Chrzciciel zwiastował Jego przyjście. Na to dalsze oczekiwanie na Zbawiciela, aby gdy przyjdzie, zastał nas czuwających na modlitwie i pełnych wdzięczności, przyjmijmy błogosławieństwo.