1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8:00, suma o 11:00. O 10.45 wypominki roczne. Składka na Uniwersytet Papieski imieniem Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za złożone ofiary. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy jak co roku temu pójdą do naszych domów z kolędą i będą również zbierać ofiary dla dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Brazylii, Peru i Ugandy. Serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie tych małych apostołów, również zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa obok swoich domostw. Bóg zapłać za złożone ofiary na misje. Tę misyjną kolędę przeprowadzą dzieci z naszej grupy misyjnej oraz młodzież z gimnazjum. Wszystkim dziękuję za podjęcie tego trudu.
  3. W piątek ostatni dzień obecnego, 2010 roku, a zarazem wspomnienie św. Sylwestra, papieża i zakończenie starego roku. Tradycyjne dziękczynne nabożeństwo odbędzie się o godz. 16.00. Zachęcam do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie, które rozpoczniemy Nieszporami Eucharystycznymi, połączonymi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i wygłoszeniem okolicznościowego kazania, oraz odśpiewaniem przebłagalnych suplikacji i dziękczynnego „Te Deum”. Na zakończenie nabożeństwa będzie Msza Święta. Udział w tym nabożeństwie niech będzie potrzebą, a nawet nakazem naszego serca przepełnionego wdzięcznością za przeżyty kolejny rok oraz szczerą skruchą za popełnione w tym roku winy. Na ten dzień ks. Biskup Ordynariusz udziela wszystkim dyspensy zarówno od pokarmów mięsnych jak i od zabaw.
  4. W sobotę  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. o  8.00 i 11.00. O 9.30 na Wisowatkach. Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Składka z tego dnia jest darem całej diecezji na różne dzieła które wspiera Biskup Ordynariusz. Dzień 1 stycznia jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
  5. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W poniedziałek, 27 grudnia, wspominamy świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. Po Mszy św. będzie poświęcenie wina. We wtorek, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. jutro i w czwartek o godz. 16.30, we wtorek i środę rano o godz. 7.00.
  6. Od wtorku rozpocznę w naszej parafii duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane też kolędą. Chcę odwiedzać Wasze rodziny, aby wspólnie z Wami się modlić i błogosławić Waszym rodzinom. Chciejmy na czas odwiedzin kapłana w miarę możliwości zgromadzić się całą rodziną, przygotować krzyż, świece, wodę święconą, dzieci i młodzież zeszyty do religii. Kolęda w tym tygodniu: Wtorek – Błonie od pani Gałek. Środa – Góry. Kolędę rozpocznę o godz. 9.00.
  7. W ostatnim czasie została uruchomiona strona internetowa naszej parafii, na której  można zobaczyć wiele wiadomości z historii naszej parafii oraz wiele aktualności czy zdjęć, Są również cotygodniowe ogłoszenia. Adres strony: www.niedzieliska.diecezja.tarnow.pl. Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 300 zł na funkcjonowanie strony internetowej.
  8. W ostatnim dniach zostały zakupione mikrofony, przełączniki i statyw do kościoła. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 600 zł na ten cel.
  9. Składam serdeczne podziękowanie Wspólnocie Leśnej za piękne choinki do Kościoła oraz za świąteczną dekorację przed Kościołem. Dziękuję również pewnej rodzinie za przekazane choinki do kościoła. Bardzo dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za piękne stroiki w kościele. Dziękuję panu kościelnemu oraz wszystkim którzy pomagali przy sprzątaniu kościoła i wykonaniu szopki a szczególnie rodzicom i młodzieży. Dziękuję scholi i panu Organiście za przygotowane śpiewy, które ubogaciły dzisiejszą liturgię. Dziękuję wszystkim, którzy zakupili w parafii opłatki i świece Caritas wspierając tym samym parafialne cele. Dziękuję tym wszystkim, którzy z okazji świąt na różne sposoby wyrazili mi swoją życzliwość. Dla całej parafii życzenia przesłał – rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie.