1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Jest to również diecezjalny dzień modlitw o trzeźwość. Polecajmy te sprawę Bogu w naszych modlitwach. Polecajmy również trzech kleryków z naszej parafii, którzy w piątek rozpoczęli kolejny rok przygotowania do kapłaństwa. Na stoliku jest do pobrania czasopismo „ Poślij mnie„ z WSD w Tarnowie.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00(zmiana tajemnic różańcowych) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się pod hasłem „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia” 67 Tydzień Miłosierdzia. Będziemy się modlić za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. Będzie również można nabyć „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i czwartek o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00. W środę Nowenna do MBNP. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek po Mszy św. zbiórka wszystkich lektorów oraz tych którzy chcieliby pełnić posługę lektora albo kantora w naszej parafii.
  4. W sobotę rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. O 17.00 będzie Msza św. z czytanką a potem różaniec. Na Wisowatkach różaniec będzie odmawiany o godz. 17.00. Zachęcam dzieci, młodzież(szczególnie gimnazjalną) a także dorosłych do tej modlitwy. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu.
  5. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne w cenie 6 zł. oraz  kalendarze rolników w cenie 18 zł. Można również nabyć różance po 3 zł.
  6. Od dzisiaj rozpoczniemy wpłaty na ogrzewanie Kościoła i pensje dla P. Kościelnego. Bardzo proszę, aby ze sprawiedliwości włączyły się w tę zbiórkę wszystkie rodziny. Listy do odebrania w zakrystii.
  7. Jutro po Mszy św. zapraszam na krótkie spotkanie panie z parafialnego Oddziału Caritas. W środę po Mszy św. proszę aby zgłosiły się osoby który biorą dary z Caritas, ponieważ przyszła nowa partia darów i prosiłbym aby wszyscy którzy z tej pomocy korzystają pobrali sobie te dary w środę.
  8. Dziękuję za kwiaty do kościoła rodzinom z gór. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła również rodziny z Gór.
  9. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Teresy do Dzieciątka Jezus.
  10. W przyszłą niedzielę odpust w Szczurowej – suma o 14.30 ku czci Matki Bożej Różańcowej. Rozpoczyna się również tygodniowym odpust w sanktuarium Matki Bożej w Bochni.
  11. Wczoraj odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Taźbirek Anna z Niedzielisk. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.oo. Dziś różaniec w domu zmarłej o godz. 18.00, jutro po Mszy św. wieczornej. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….