1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00(zmiana tajemnic różańcowych) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Dziś Kościół, w Polsce rozpoczyna pod hasłem „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia” 67 Tydzień Miłosierdzia. Będziemy się modlić za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. Biednych i potrzebujących możemy też wspierać składając ofiary przez cały rok do skarbony św. Antoniego. Dziś również można nabyć w zakrystii „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ich nabycie ma niezwykle głęboki sens zarówno symboliczny, jak i praktyczny: oto nabyty i spożywany przy rodzinnym stole „chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. W najbliższą niedzielę 9 X będziemy przeżywać XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć po każdej Mszy św. ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin.
  3. Dziękuję za kwiaty do kościoła rodzinom z Gór. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła rodziny z Podszumina.
  4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie, zwłaszcza młodzież i starszych. Dzieci będą otrzymywać specjalne karteczki w każdym dniu uczestnictwa w różańcu. Pamiętajmy o słowach błogosławionego Jana Pawła II: „Weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca odkrywając ją na nowo”. Jutro różaniec poprowadzą panie z parafialnego oddziału Caritas. We wtorek różaniec poprowadzą dzieci z Klasy II Szkoły Podstawowej, dzieci otrzymają różańce. W środę różaniec poprowadzi róża św. Faustyny. W czwartek młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania – klasa I, II i II Gimnazjum.. Kandydaci otrzymają poświęcone różańce.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek X. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 16.30 Od 15.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na misje. Do spowiedzi proszę aby dzieci i młodzież przyszły w środę i w czwartek. Rodziców proszę aby tego dopilnowali, ponieważ w piątek nie jestem w stanie wszystkich wyspowiadać.
  6. Dziś rozpoczyna się Tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Program Odpustu umieszczony jest w gablocie ogłoszeń. Dziś odpust w parafii Szczurowa. Msza św. i procesja różańcowa o godz. 14.30. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego, w piątek - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie ustanowione na pamiątkę zwycięskiej bitwy pod Lepanto.
  8. Zarząd Województwa Małopolskiego i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie obwodnicy Szczurowej. Uroczystość odbędzie się 3 X 2011 r. o godz. 14.00 przy rondzie na obwodnicy Szczurowej. Otwarcie połączone zostanie z mini piknikiem, przy okazji skosztować będzie można tradycyjnej wojskowej grochówki.