1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00. Przeżywamy dziś XI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Po Mszy św. przy wyjściu do puszek możemy złożyć ofiary, którymi wspieramy z racji Dnia Papieskiego Dzieło Fundacji III Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie złożone dzisiaj ofiary.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O 9.00 w kaplicy na Wisowatkach.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę bł. Jana Beyzyma, kapłana, w czwartek błog. Honorata Koźmińskiego, wielkiego zakonodawcy, w piątek św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa; w tym dniu obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otoczmy szczególną wdzięcznością nauczycieli i wychowawców, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia; w sobotę św. Teresy z Avila, wielkiej reformatorki Karmelu i autorki dzieł mistycznych.
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. Jutro różaniec poprowadzą ministranci, we wtorek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii, w środę dzieci z klasy IV, w piątek w intencji nauczycieli i wychowawców(prowadzi młodzież z klasy I G), w sobotę dzieci z klasy VI.
  5. Przybliża się miesiąc listopad, miesiąc naszej szczególnej pamięci o tych, dla których czas ziemskiej pielgrzymki dobiegł już końca. Pamiętajmy też o duchowych formach pomocy duszom zmarłych. Wśród nich ważne miejsce zajmują wypominki z modlitwą za zmarłych. Możemy polecać dusze na wypominki listopadowe lub roczne. Pamiętajmy, że z zasady na wypominki roczne polecamy tylko dusze najbliższych lub zmarłych w ostatnim roku. Natomiast na wypominki listopadowe możemy polecać dowolną liczbę zmarłych. Kartki wypominkowe są na stoliku lub w zakrystii lub można napisać na zwykłych kartkach, zaznaczając jakie to są wypominki.
  6. Pamiętajmy również o porządkach na cmentarzu. Bardzo proszę aby nie wrzucać żadnych śmieci do kontenera który jest tylko na szkło i na śmieci które nie można spalić. Pozostałe śmieci składajmy na osobne miejsce za cmentarzem. Za porządek na cmentarzu odpowiada pan grabarz
  7. Za tydzień będzie tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.
  8. Dziękuję za kwiaty do kościoła rodzinom z Podszumina. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła również rodziny z Podszumina.
  9. Zakład kominiarski z Tarnowa informuje że w dniach 11-14 X będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  10. Za tydzień w niedzielę 16 października odbędzie się w Nowym Sączu diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 12.00 Mszą św. w kościele Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy św. przejście ulicami Nowego Sącza do Rynku, gdzie odbędą się koncerty. Więcej informacji można znaleźć na plakacie. Zachęcamy, by przez udział w tym wydarzeniu, w dzień rocznicy wyboru bł. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, dać świadectwo miłości i przywiązania do życia i rodziny!