1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 7.00 i 10.30. O 9.00 w kaplicy na Wisowatkach. Po południu nabożeństwo różańcowe o 15.00.
  2. W przyszłą niedzielę wprowadzamy zimowy porządek Mszy św., a więc o 8.00 i 11.00. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, w czwartek św. Jana Kantego, w piątek bł. Jakuba Strzemię, w sobotę przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie( w naszej diecezji liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II będzie we wtorek 25 października).
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. We wtorek różaniec poprowadzi róża św. Magdaleny, w środę Róża św. Kingi, w czwartek  dzieci z Klasy V Szkoły Podstawowej, w piątek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii, w sobotę lektorzy.
  5. Dziś odbywa się tradycyjne badanie niedzielnych praktyk wiernych, a więc liczba osób przystępujących do komunii św. i ilość osób obecnych na niedzielnej Mszy św.
  6. Dziękuję za kwiaty do kościoła rodzinom z Podszumina. Na najbliższą niedzielę proszę o kwiaty do kościoła rodziny z Wygody.
  7. W kaplicy św. Feliksa można zabrać miesięcznik „Apostolstwo Chorych” na miesiąc XI. Dowolna ofiara min. 2 zł.
  8. W czwartek po nabożeństwie różańcowym spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.
  9. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli i wychowawców na jubileuszowe spotkanie, które jest równocześnie X Diecezjalną Pielgrzymką nauczycieli i Wychowawców, a będzie miało miejsce w Bazylice Katedralnej w Tarnowie 22 października br. Szczegółowy program na afiszu.