1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace które są przeznaczone na budujące się kościoły w diecezji. Dzisiejsza niedziela jest w Polsce Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. W szczególny sposób pamięcią obejmujemy Rodaków, zwłaszcza naszych bliskich, którzy żyją gdzieś w świecie, poza granicami Ojczyzny.
  2. Dziś w Polsce po raz trzeci, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy duchowo i materialnie tych, którzy doświadczają wypędzania ze swoich domów, którzy każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko dlatego, że są uczniami Chrystusa. Naszą szczególną modlitwą obejmujemy nasze Siostry i Braci z Sudanu, gdzie oprócz głodu chrześcijanie są również prześladowani. Po Mszy św. można pobrać ulotki, które pomogą nam pomóc uchodźcom w Sudanie. Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT). Więcej informacji na stronie internetowej: www.pomocdlasudanu.pl oraz www.pkwp.pl
  3. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00. O godz. 10.45 wypominki roczne. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła,  w środę św. Gertrudy, w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, w sobotę bł. Salomei, zakonnicy.
  5. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.30. We wtorek i w sobotę rano o godz. 7.00. W piątek 20 minut przed Mszą św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki.
  6. W zakrystii można nabyć książkę o tematyce misyjnej pt. „Jezus nie żartował”, która przywieźli nasi klerycy z Tarnowa. Cena 10 zł.
  7. W najbliższą sobotę 19 XI o godz. 10.30 zostanie odprawiona w tarnowskiej katedrze Msza św. dziękczynna za biskupią posługę w naszej diecezji Księdza biskupa Wiktora Skworca.
  8. W piątek 18 XI w 97 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny o godz. 15.00 droga krzyżowa w Wał Rudzie szlakiem jej męczeństwa. O godz. 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca, metropolity katowickiego, podczas której dziękować będziemy Bogu za Jego posługę pasterską w diecezji tarnowskiej, a szczególnie za troskę o rozwój kultu bł. Karoliny, ruch pielgrzymkowy i osoby cierpiące z powodu śmierci bliskiej osoby. Obchody Światowego Dnia pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.
Modlitwa za prześladowany Kościół:

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości,
pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna,
wzmocnij nasze Siostry i Braci,
którzy z powodu swej wiary
są prześladowani.
Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością,
aby w każdym ucisku
pokładali w Tobie całą swą ufność,
a w cierpieniu wiernie świadczyli
o Tobie.
Podaruj im radość z uczestnictwa
w ofierze Chrystusa
i obdarz pewnością, że ich imiona
są zapisane w Księdze Życia.
Daj im siłę do naśladowania Chrystusa,
która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża,
a w utrapieniu ustrzeże
ich chrześcijańską wiarę.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.