1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00, suma o 11.00. O 10.45 wypominki roczne. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy i plebani na kolejny rok. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny pod hasłem „Kościół naszym domem”.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 8.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Również tam będzie możliwość nabycia świec i opłatków. W II Niedzielę Adwentu, tj. 4 XII będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Za tydzień po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź codziennie przed mszą św. W I piątek msza św. o NSPJ o 7.00 rano. Przed Mszą  wieczorną od 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. Na obydwu mszach składka na misje. W sobotę o godz. 9.30 spotkanie dzieci z Grupy Misyjnej.  W środę na Mszy św. zostanie przyjęty do Liturgicznej Służby Ołtarza jeden ministrant.
  4. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Boża. W naszym kościele Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zwana „Roratami” w dni powszednie o godz. 16.30. Pół godziny przed roratami Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do udziału w Godzinkach i Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież, zwłaszcza gimnazjalną w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania. W zakrystii można jeszcze nabyć lampiony dla dzieci. Roraty będziemy przeżywać jak co roku według programu z MGN, w tym roku będziemy poznawać życie Bł. Jana Pawła II – Pamiętnik papieskiego anioła. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę. Szopki ocenimy na zakończenie Adwentu. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom w robieniu tych szopek.
  5. Od dziś można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących. W zakrystii można również nabyć kartki świąteczne.
  6. W zakrystii rozpoczniemy także rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie za całoroczną pracę dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25-30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. W zakrystii można nabyć książkę o tematyce misyjnej pt. „Jezus nie żartował”, którą przywieźli nasi klerycy z Tarnowa. Cena 10 zł.
  7. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Pańskim, powrócimy do naszej codzienności. Obyśmy pośród trosk ziemskich byli zawsze ludźmi Adwentu – gotowymi na przyjście Pana – aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających i pełnych wdzięczności. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy.