1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. 8.00(zmiana tajemnic różańca św.), suma o 11.00. O 9.30 Msza św. na Wisowatkach. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie”. Jest to fundusz pomocy misjonarzom pracującym na Ukrainie, Białorusi i w Kazachstanie. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel. W miarę możliwości złóżmy swój dar serca dla braci żyjących w znacznie większej biedzie niż my. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę  Msze św., o 8.00 i 11.00.
  2. W czwartek 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 8.30 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Na mszę św. o godz. 17.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kandydaci do bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne przeżyją poświęcenie i nałożenie medalików. Po mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców obu grup celem omówienia m.in. dekoracji świątecznej do kościoła, potem spotkanie rodziców i dzieci z klasy II. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat się nie odprawia. Dzieci uczestniczą w dowolnej mszy św. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 16 XII.
  3. "Roraty” codziennie o godz. 16.30. O godz. 16.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Jutro roraty o godz. 17.00. Gorąco zachęcam do udziału w Roratach zarówno starszych jak i dzieci, również młodzież zwłaszcza gimnazjalną. Roraty przeżywamy, poznając życie Bł. Jana Pawła II – Pamiętnik papieskiego anioła. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcam udziału w konkursie na najładniejszą szopkę. Szopki ocenimy na zakończenie Adwentu. Rodziców proszę aby pomogli dzieciom w robieniu tych szopek.
  4. W dalszym ciągu można nabywać świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Można je nabywać w minimalnej cenie 5 zł u ministrantów i w zakrystii. Niech w każdej rodzinie zapłonie na wigilijnym stole świeca, będąca znakiem miłosierdzia wobec potrzebujących.
  5. Trwa również rozprowadzanie wigilijnych opłatków. Ofiary składane przy tej okazji to wynagrodzenie dla Pana Organisty. Prosiłbym, aby te ofiary kształtowały się w granicach przynajmniej 25-30 zł od rodziny, a jeśli w domu jest więcej rodzin, to niech ofiara będzie nieco większa. Można zabrać sobie więcej opłatków jeżeli ktoś potrzebuje. W zakrystii można nabyć książkę o tematyce misyjnej pt. „Jezus nie żartował”, którą przywieźli nasi klerycy z Tarnowa. Cena 10 zł.
  6. W środę po roratach zbiórka wszystkich ministrantów. W piątek zbiórka wszystkich lektorów. Składam podziękowanie za ofiary złożone na tacę 27 XI które przeznaczę na ubezpieczenie Kościoła, Kaplicy na Wisowatkach i plebani na kolejny rok. Za wszystkie ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  7. W sobotę po Mszy św. spotkanie wszystkich którzy biorą udział w akcji kolędników misyjnych. Proszę dzieci i młodzież gimnazjalną którzy w ubiegłym roku brali udział w akcji kolędników o przybycie. Zapraszam również tych którzy po raz pierwszy w tym roku chcą brać udział w tej akcji, zwłaszcza z gimnazjum. Również rodziców proszę o przychylność dla tej akcji.