W swojej codzienności, zabieganiu wciąż czegoś szukamy, do czegoś dążymy. Niby coś znajdujemy, pracujemy, bawimy się, spożywamy posiłki, ale wciąż dalecy jesteśmy od tego, czego pragniemy. Przychodzimy więc do Chrystusa jako głodni szukający duchowego pokarmu. On rozmnaża chleb i zaprasza nas do swego stołu, stołu słowa i stołu Komunii Świętej.

1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00(zmiana tajemnic różańca św.) i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Wypominki roczne o 10.15.
  2. Przed nami miesiąc sierpień. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polskich, uczyńmy wszystko, aby cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. We wtorek i sobotę o godz. 7.00. W środę Nowenna do MBNP. Zachęcam do licznego udziału. Będziemy modlić się o trzeźwość w naszej parafii w miesiącu sierpniu. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła w sobotę św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca VIII. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego. Sakramentu. Składka na misje. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
  6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które zakupiły kwiaty do kościoła na ten tydzień, na następną niedziele proszę kolejne 10 rodzin z Niedzielisk.
  7. Pod hasłem Kościół naszym domem w dniach od 17 do 25 VIII odbędzie się jubileuszowa XXX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisywać się można po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień w naszym dekanacie odpust w parafii Cerekiew ku czci św. Wawrzyńca, męczennika. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Intencje mszalne: 29 VII 2012 – 5 VII 2012

Niedziela 29 VII