1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach.  Wypominki roczne o 10.15.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia: we wtorek i sobotę o godz. 7.00. W pozostałe dni o godz. 18.00.
  4. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia:
    we wtorek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, w czwartek św. Stefana, w piątek św. Jacka, założyciela pierwszego klasztoru dominikańskiego w Polsce.
  5. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej - Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.00 i 10.30. W kaplicy na Wisowatkach o godz. 9.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół, kwiatów i zbóż i poświęcenie wieńca żniwnego. Niech przyniesione przez nas kłosy zbóż będą wyrazem wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa oraz za to, że nie brakuje nam chleba. Te pobłogosławione wiązanki umieśćmy na ścianach naszych domów, koło krzyża i niech będą one znakiem naszego dziękczynienia za tegoroczne plony i chleb który daje nam Pan.
  6. W piatek 17 sierpnia z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 30 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach o wszystkich pątnikach idących do Tronu Naszej Matki, a zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii. Przez okres pielgrzymki w czasie każdej mszy świętej będziemy prosić o potrzebne łaski dla tych którzy w czasie pielgrzymki będą przeżywali swoje „rekolekcje w drodze”. Sami też prosimy o modlitwę na pielgrzymim szlaku w intencji parafii. Codziennie na antenie diecezjalnego radia RDN Małopolska będą transmisje nabożeństw, pozdrowienia od pielgrzymów, studio dla duchowych pielgrzymów i podsumowanie dnia w wieczornym studiu pielgrzymkowym.
  7. W zakrystii można jeszcze zapisywać się na tzw. Pielgrzymkę duchową aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i modlić się w ich intencji.
  8. Bóg zapłać pewnej rodzinie z USA  za ofiarę 250 $ na cele parafialne. Za te ofiarę zakupię Krzyż do kaplicy w Wisowatkach, który będzie stał przed ołtarzem.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności + Maria PUDEŁEK z Wisowatek, pogrzeb był w czwartek w Szczurowej oraz + Leokadia KOBYŁECKA z Wisowatek, pogrzeb był w piątek. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...