1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. Wypominki roczne o 10.15.
  2. Msze św. w ciągu tygodnia: w środę i piątek o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00 rano.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca IX. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w I piątek o 7.00 i 18.00. Od 17.00 prywatna adoracja Najświętszego. Sakramentu. Składka na misje. Od godz. 13.00 wyjazd do chorych. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Spowiedź z okazji I piątku codziennie przed Mszą św..
  4. Jutro Msza św. o godz. 8.30 na rozpoczęcie roku szkolnego w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym i katechetycznym.. Zapraszam nauczycieli, rodziców oraz dzieci.
  5. W piątek na  godz. 18.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania(III  klasa Gimnazjum) i ich rodziców na pierwsze nabożeństwo. Obecność rodziców i kandydatów którzy zdali egzamin do bierzmowania obowiązkowa.
  6. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Za tydzień o godz. 13.00 będzie Msza św. ślubna. Bóg zapłać państwu młodym za kwiaty do kościoła.
  7. W sobotę 8 IX uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. z kazaniem i poświęceniem ziarna siewnego o godz. 7.00 i 18.00, oraz o 16.30 na Wisowatkach.
  8. 9 IX 2012 r. w Okulicach, w sanktuarium Matki Bożej odbędą się uroczystości z okazji 50 – lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Okulickiej. Uroczysta suma o godz. 11.00, pod przewodnictwem ks. Prymasa Józefa Kowalczyka. Zachęcam wszystkich do udziału w tej uroczystości jubileuszowej. Organizujemy wyjazd busem na tę uroczystość. Można się jeszcze zapisać w zakrystii. Wyjazd będzie o godz. 10.00 spod kościoła. Można zabrać krzesełka do siedzenia.
  9. Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Szczurowej informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się jutro o godz. 9.00. Mszą sw. w kościele w Szczurowej. Odjazd autobusu szkolnego o godz. 7.15.
  10. W środę na Mszę św. zapraszam osoby, które biorą dary z Caritas. Po Mszy św. będzie rozdanie darów, które przyszły na parafię. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne w cenie 6 zł.
  11. Katolickie Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” działające przy parafii św. Jakuba  Apostoła w Brzesku zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej. W Stowarzyszeniu ,,Rodzina Kolpinga’’ w Brzesku trwa obecnie nabór na kursy komputerowe i językowe. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.