1. Msze św. dniu dzisiejszym o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. Wypominki roczne o 10.15.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. Do puszek będzie zbiórka na PAT oraz Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będzie to niedziela Środków Społecznego Przekazu.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w środę Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola z przełomu IV i V wieku, uzdolnionego kaznodziei, stąd jego przydomek „złotousty”, czyli Chryzostom. W sobotę  wspomnienie NMP Bolesnej, która nie opuściła swojego Syna nawet w godzinie śmierci,
  4. W piątek święto Podwyższenia Krzyża św., przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. W tym dniu o godz. 17.30 będzie droga Krzyżowa. W piątek zapraszam na nabożeństwo młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz rodziców.
  5. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Błonia. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Za tydzień w naszym dekanacie odpust w parafii Grobla ku czci Najświętszego Imienia Maryi.
  6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku informuje o możliwości uzyskania dofinansowania między innymi zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, dofinansowania do pobytu dziecka w przedszkolu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  7. Od 15 IX rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci MB Bolesnej w Limanowej.
  8. W ubiegłym tygodniu, w nocy ze środy na czwartek skradziono rynny z kościoła(około 12 m) od strony południowo zachodniej. Policja zwraca się z prośbą, gdyby ktoś wiedział coś o tej sprawie, aby zgłosić, gwarantuje anonimowość. Dziękuję Wspólnocie Leśnej za sfinansowanie nowych żelaznych rynien. Dziękuję panu Januszowi Rudnikowi za ich założenie
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Franciszka CHABURA z Niedzielisk (pogrzeb jutro o godz. 13.00). Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...
  10. Sołtys wsi informuje że: w dniach od 10.09 do 16.09 będzie w domu przyjmował III ratę podatku rolnego. Dodatkowo w sobotę 15.09 w Domu ludowym od godziny 11 do 12. W dniu 16.09 tj. niedziela o godzinie 15.00 odbędzie się zebranie wiejskie. Celem zebrania jest omówienie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na rok 2013.
  11. W związku z zaleceniem Starosty Brzeskiego informujemy, że obowiązkiem każdego właściciela gruntów rolnych na terenie gminy Szczurowa jest wnoszenie należności na rzecz Spółki. Wodnej w wysokości ustalonej przez walne zgromadzenie. Bliższe informacje można uzyskać u pana sołtysa, jak również odebrać zawiadomienia o płatności.
  12. 11 IX o g. 18.00 w Domu Kultury w Szczurowej odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Firmy” BLUE ICE” – inwestora zakładu produkcyjnego – mrożenie owoców i warzyw w Rząchowej. Celem spotkania jest nawiązanie współpracy z rolnikami i plantatorami.