1. Msze św. dniu dzisiejszym o godz. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. O 15.00 nabożeństwo różańcowe. Dziś Kościół, w Polsce rozpoczyna pod hasłem „Kościół domem miłosierdzia” 68 Tydzień Miłosierdzia. Będziemy się modlić za wszystkich podejmujących rozmaite dzieła miłosierdzia i za tych, którzy tego miłosierdzia najbardziej potrzebują. Po mszach św. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas przeprowadzą zbiórkę do puszek na prowadzoną przez oddział działalność. Biednych i potrzebujących możemy też wspierać składając ofiary przez cały rok do skarbony św. Antoniego. Dziś również można nabyć w zakrystii „Chlebki miłosierdzia”. Ofiara min. 5 zł. Ich nabycie ma niezwykle głęboki sens zarówno symboliczny, jak i praktyczny: oto nabyty i spożywany przy rodzinnym stole „chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Ofiary w całej diecezji przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach.
  2. W przyszłą niedzielę Msze św. o 7.00 i 10.30. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy na Wisowatkach. W najbliższą niedzielę 14 X będziemy przeżywać XII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II - Papież Rodziny”. Z okazji Dnia Papieskiego można będzie złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów, pochodzących z biednych rodzin. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z Gimnazjum. Każdy ofiarodawca otrzyma pamiątkowy obrazek i naklejkę.
  3. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o 16.30. Najpierw Msza św. z czytanką a potem różaniec. Zachęcam do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie. We wtorek różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w naszej parafii, w środę prowadzą dzieci z klasy V, w czwartek panie z parafialnego oddziału Caritas, w piątek dzieci z klasy VI, w sobotę lektorzy. Jutro różaniec będzie pół godziny wcześniej. O godz. 16.00 Msza św. i różaniec, który poprowadzi róża św. Kingi.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek bł. Wincentego Kadłubka, w piątek bł. Jana Beyzyma a w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego. W czwartek cały Kościół rozpoczyna Rok Wiary. Uroczysta Msza św. będzie celebrowana w tym dniu w bazylice katedralnej w Tarnowie. W naszej parafii zapraszam na Msze Świętą i Różaniec w tym dniu, aby owocnie przeżywać Rok Wiary.
  5. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom, które przystroiły kwiatami kościół na ten tydzień. Na następną niedziele proszę o kwiaty kolejne rodziny z Gór.
  6. W środę na Mszy św. odbędzie się przyjęcie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza 2 nowych lektorów. Na tę Mszę św. zapraszam wszystkich lektorów i ministrantów. Dziś odpust w parafii Szczurowa. Msza św. i procesja różańcowa o godz. 14.30. Dziś rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni tygodniowy odpust.
  7. Za tydzień w niedzielę 14 października odbędzie się w Mielcu diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, którym na sercu leży sprawa obrony życia i dobro rodziny. Marsz rozpocznie się od Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego.